Основні помилки при монтажі водостічної системи

Водостічні системи

Монтаж водостічної системи – неважке завдання, особливо якщо це класична система. І все ж перший досвід в установці часто призводить до повторення класичних помилок. При установці кожної системи потрібно враховувати матеріал труб, спосіб складання системи і вид кріплень. І хоча сучасний пластиковий водостік на перший погляд збирається як конструктор, «за кадром» залишаються індивідуальні особливості системи, відомі тільки професіоналам.

Помилки при монтажіНайбільш розповсюджені помилки

1.Неправильно підібраний розмір системи і неправильний розрахунок елементів

При виборі маленьких жолобів перші ж опади призведуть до переливу і намоканню фасадної обробки, це ж станеться і в разі нестачі точок зливу води. Поступово розмиватися почне не тільки фасад, але і фундамент, що призведе до нерівномірної усадки будинку і появи істотних тріщин через кілька років експлуатації.

2.Горизонтальне встановлення жолобів

Ринви для стоку води встановлюють рівно, без кута ухилу, через що в різних частинах системи водостоку накопичується вода, яка при зниженні температури перетворюється на лід. Через пару років експлуатації така система потребуватиме ремонту.Нахил ринви повинен бути не менше 5 мм на 1 метр погонний.

3.Використання шурупів там, де вони не потрібні

У воронці, для з’єднання труб, для фіксації колін і зливу і т.д. Це порушує герметичність з’єднання елементів.

4.Неправильна обробка стиків

Елементи водостоку повинні герметично з’єднуватися, інакше постраждає ефективність всієї системи. На стиках елементів можуть використовуватися гумові ущільнювачі, системи замикання, клею. Перші два варіанти – турбота виробника, останній же вимагає знання матеріалів від монтажника. Як ПВХ, так і металеві водостоки мають свої особливості, які потрібно враховувати при обробці стиків.

5.Встановлення зливного коліна дуже низько

Встановлене зливне коліно, рівно або вище 30 см від землі, застерігає від «зриву» труб в зимовий період, коли стікає вода намерзає на кінці зливу. Якщо відстань від землі буде менше 30 см, то вода з зливу буде примерзати до землі, і тягнути трубу вниз.

Водостічна система6.Нехтування температурним режимом під час монтажу

Під час коливання температур елементи конструкції трохи зміщуються. Цей нюанс обов’язково необхідно враховувати при монтажі як пластикового, так і металевого відсотків. Фахівці рекомендують встановлювати системи з ПВХ при температурі не нижче + 5 ° С. Для металевих – цей інтервал коливається від -10 ° С до + 10 ° С. Все залежить від захисного шару, яким покритий метал.

7.Покрівля нависає над жолобом

Вода стікатиме повз виїмки, на фасад або падати з великої висоти на землю, розбризкуючись. Для уникнення цих та інших помилок монтажу потрібно слідувати вказівкам виробника, які прописані в інструкції по монтажу.

Прислухаючись до порад професіоналів, якісно змонтувати водостічну систему не складе труднощів. Така конструкція прослужить вам довгий час, не вимагаючи ремонту і додаткових витрат.