Види матеріалів для утеплення будинку

Утеплення

Якісний утеплювач для дому не тільки зробить будівлю більш комфортною для проживання і знизить витрати на опалення, але і допоможе продовжити термін служби інших будматеріалів, запобігши їх передчасному псуванню через промерзання. При цьому важливо правильно підібрати утеплювач: тільки при дотриманні цієї умови теплоізоляція будинку буде надійною і ефективною.

Серед безлічі видів утеплювачів, які можуть використовуватися для теплоізоляції стін будинку, ми розповімо про найпопулярніші варіанти. Серед яких ДВП, скловата, пінопласт,  і т.д.

1.Скловата

Скловата – волокно з тонких скляних ниток. Сировина яку отримують з відходів скляної промисловості. Безперервне скловолокно отримують методом витягування.

Скловата – найпоширеніший, бюджетний матеріал для утеплення стін. Як показує практика, є великий недолік, через який фахівці не рекомендують її застосовувати з внутрішньої сторони стін. Вона дуже добре вбирає вологу, що знижує її теплоізоляційні властивості – матеріал зменшується в об’ємі і розмірах, що призводить до значних тепловтрат.

Основне застосування – ізоляція стін в вентиляційних фасадах, утеплення підлоги, скатної покрівлі, а також трубопроводів.

Скловата

2.Плити ДВП

ДВП плита – чудовий матеріал для виконання утеплення стін зсередини, досить дешевий, можна сказати економ класу.

Плити ДВП виробляються на базі відходів дерево-переробної промисловості, склеюються клеєм з природних смол під дією високих температур і тиску. Матеріал оброблений антисептичними елементами, не схильний до дії високих температур і високої вологості повітря.

Плити двп

3.Мінеральна вата

Мінеральна вата – це волокнистий матеріал, одержаний із силікатних розплавів гірських порід (базальту), металургійних шлаків і їх сумішей.

Сьогодні цей матеріал найбільш затребуваний, він має безліч позитивних характеристик:

 • високий рівень теплоізоляції;
 • не реагує на вплив високих температур і горіння;
 • звукоізоляція на вищому рівні;
 • міцність, практичність і довговічність.

Плити з мінеральної вати бувають різної жорсткості – чим жорсткіше плита, тим вище її вартість.

Використовується в якості тепло- і звукоізоляції горизонтальних, вертикальних і похилих будівельних конструкцій всіх типів будівель. Також мінвата застосовується в системах зовнішнього утеплення штукатурного типу. Як теплоізоляційний шар вентильованих фасадів.

Мінвата

4.Пінопласт

Пінопласт (пінополістирол) – це звуко і теплоізоляційний матеріал, що відноситься до розряду пластмас. Має пористу структуру, яка на 98% складається з повітря. Він, в порівнянні з мінеральною ватою, має кращі теплоізоляційні властивості, тому всередині приміщення можна монтувати плиту більш тонку. В результаті житлова площа практично не зменшиться.

Поряд з позитивними якостями, пінопласт має ряд недоліків:

 • Структура матеріалу дуже тендітна, тому роботи з ним слід проводити дуже акуратно.
 • При найменшому порушенні цілісності листа тепловтрати збільшуються в рази.
 • Гризуни – гроза пінопластових плит, вони його просто обожнюють. Якщо є доступ, найменша дірочка, через деякий проміжок часу, листи будуть схожі на голландський сир.
 • Вельми горючий матеріал – при горінні виділяє їдкий, отруйний дим.

Застосовується пінопласт у всіх видах робіт з утеплення будівель, також використовується як декоративний матеріал, ущільнювач, тара і багато іншого.

Пінопласт

5.Полістирол

Полістирол – більш інноваційний утеплювач для стін. Його щільність набагато більша за густину пінопласту, що робить його монтаж набагато простіше.З іншого боку плити полістиролу погано прилягають один до одного, утворюючи безліч нерівних стиків, які потрібно промащувати герметиком високої якості.

Для щільного прилягання листів і закріплення їх на стіні, рекомендується використовувати розчин водонепроникної суміші для санвузлів, ванних кімнат.При ізоляції приміщень полістиролом рекомендується уважно поставитися до герметизації швів між плитами. Це не дасть теплому повітрю проникнути між ними і запобіжить утворенню конденсату.

Полістирол

6.Пінополіуретан

Пінополіуретан – матеріал, який набризкують на стіни в рідкому вигляді. Він володіє відмінною водонепроникністю і теплоізоляційними властивостями. Після затвердіння він має пухку структуру, тому обштукатурити стіну практично неможливо.

Для ефективного нанесення робиться опалубка, як правило дерев’яна, для заповнення субстанцією пінополіуретану. Після затвердіння обов’язково спорудження гідро і парозахисту з шару поліетиленової плівки, яка кріпиться на сусідніх стінах, в підлозі і стелі.

Пінополіуретан

7.Ековата

Ековата – вид нового утеплювача на основі целюлозних матеріалів. Виготовляється цей матеріал з макулатури, антисептиків і антипірену.Цей утеплювач є абсолютно пожежонебезпечним. У агресивних умовах целюлозна вата показує себе прекрасно.

До плюсів ековати можна зарахувати:

 • екологічність;
 • безпеку;
 • гипоаллергенность;
 • відсутність формування конденсату, відповідно всілякого виду розкладання, грибків.

Такий тип утеплювача має хороші звукоізоляційні і теплоізоляційні властивості. Оберігає будівлю від холоднечі в зимовий час і спеки в літній.

З винаходом целюлозного утеплювача з’явилася можливість будувати полегшені конструкції – тиск на фундамент за рахунок легкості утеплювального матеріалу став набагато менший. Ековату використовують для утеплення будь-якого виду конструкцій: її засипають в будь-які, найменші отвори, вона заповнює собою весь простір, що полегшує процес її монтажу.

Ековата

Утеплення будинку, виконане за допомогою навіть не найдорожчих матеріалів, – задоволення не дешеве. Зараз є безліч видів утеплювачів для внутрішніх робіт, які представлені у великому ціновому діапазоні. Тому вибрати недорогий і якісний матеріал не складе труднощів.