Утеплення даху з металочерепиці: норми та стандарти

Корисні поради, Утеплення

У будівництві даху дуже важливо грамотно вирішити питання утеплення даного елемента будови. Завдяки розумному і ефективному використанню підпокрівельного простору вдається вирішити питання збереження тепла всередині житлових приміщень. З таким підходом домовласник може економніше витрачати енергоресурси і економити на опаленні в холодну пору року.

Мета застосування утеплювачів

У покрівельному будівництві використання теплоізоляційних матеріалів обумовлено бажанням і необхідністю:

 1. Ефективно розпоряджатися простором під дахом.
 2. Зберігати тепло всередині житлового об’єкта, в тому числі зробити мансарду теплою.
 3. Знизити витрати на комунальні оплати.

Яким повинен бути шар теплоізоляції: основні моменти

Якщо ви візьмете утеплювач товщиною 150 мм, його може бути недостатньо для ефективного теплозбереження. Властивості такої теплоізоляції для покрівлі з металочерепиці недостатні, тому матеріал може скочуватися вниз по схилу і в результаті з’являться ділянки даху без утеплення. Якщо ви вирішили утеплювати покрівлю мінеральною ватою , краще вибирати продукцію, у якій щільність не менше 30 кг / м.кв.

Державні будівельні норми передбачають для Львова і області мінімальну товщину утеплювача для мансарди – 220 мм мінвати. Як правило, даний вид будматеріалу продається з товщиною кратної 50 мм, значить краще взяти товар з великим показником – 250 мм, щоб ваш будинок став енергоефективним.

Для того, щоб розташувати такий досить товстий матеріал між крокв, потрібно за допомогою бруса наростити їх товщину.

Має бути передбачений захист верхніх плит від вологи, адже під металочерепицею може виникати конденсат, і, якщо він почне капати на теплоізоляційний шар, він втратить всі свої функції.

Актуальним на сьогодні вважається застосування супердифузійних мембран, які можуть виконати такі важливі функції вітрозахисту і захисту від вологи. Для розумного і оптимального витрачання будівельного бюджету фахівці рекомендують зупинити свій вибір на мембранах, щільність яких становить 135 г / м.кв.

Найпопулярніші матеріали для утеплення

Для дахів останнім часом використовується один з таких видів:

 • Базальтова вата
 • Пінополістирол
 • Скловолокно

Але для того, щоб зробити правильний вибір продукції, потрібно врахувати і ряд факторів:

 • Форма покрівельної конструкції і її окремих елементів.
 • Кут нахилу даху.
 • Характеристики каркасу і крокв.
 • Вид обраного покрівельного матеріалу.

В експлуатаційних умовах львівського регіону найкраще себе зарекомендувала мінвата, адже вона має універсальні характеристиками і користується в останні роки надзвичайно активно як приватними домовласниками, так і великими будівельними компаніями.

Які властивості повинні бути у якісного утеплювача

Щоб процес поліпшення енергоефективності будівлі пройшов швидко і результативно, треба врахувати основні властивості, які повинні бути у використовуваних товарів.

Найважливіші з них:

 1. Рівень теплопровідності. Під кожен конкретний регіон з його особливими погодними умовами потрібно підбирати продукцію індивідуально. Що підходить для суворих зим, точно не буде доречно в області з теплим кліматом.
 2. Пожежна безпека. Іншими словами – це здатність виробу не піддаватися займанням і подальшому поширення вогню з наслідками, що випливають невтішними підсумками події.
 3. Міцність на стискання. Установка передбачає його стиснення для того, щоб можна було вставити плити в розпір, і вони могли там триматися. Дуже важливо, що цей продукт має бути пружинистим, а не просто піддаватися деформації. Чим вищою буде еластичність плит, тим менше місця для проникнення тепла. Також ви можете повністю уникнути явища містків холоду.
 4. Екологічна безпека. Сьогодні питання екології стоять гостро, як ніколи. І цілком природно, що навіть в такій сфері, як приватне будівництво, домовласники намагаються купувати нешкідливі матеріали. Адже це не тільки в інтересах навколишнього середовища, але в першу чергу самого домовласника і його рідних.

Щоб ваша дах був утеплений правильно і ефективно, цим повинні займатися тільки професіонали. Вони зможуть підібрати необхідні матеріали, знаючи багато реальних відгуків про експлуатацію багатьох з них. Коли процес проходить під ретельним контролем домовласника, всі нюанси будівництва чітко контролюються і результат повинен обов’язково порадувати тих, хто був причетний до процесу облаштування затишного і комфортного житла. Майбутня експлуатація будівлі принесе тільки позитивні емоції, якщо правильно підійди до питання вибору певних матеріалів.