Як вибрати колір для паркану з металопрофілю

Без категорії

 

Кольори профнастилу: склад і властивості матеріалу, підбір кольору для забору та покрівлі, сполучуваність відтінків

Кольоровий профнастил за ціною приблизно на 30% дорожче оцинкованого, але значна частина покупців вибирають саме його. Палітра кольорів профнастилу, яку пропонують сучасні виробники, відкриває можливості для різноманітних дизайнерських рішень. Однак підібрати забарвлення профнастилу в кожному конкретному випадку не завжди просто.

У нашому огляді ми пропонуємо кілька загальних порад по даній темі, а також розповімо про найкращий застосуванні найпопулярніших кольорів.

 

RAL – німецький стандарт кольору

Перш ніж купити профнастил з кольоровим покриттям, потрібно визначитися з номером відтінку. Для позначення точного кольору вітчизняні виробники найчастіше користуються німецьким стандартом RAL.

Цей колірний каталог, розроблений ще в 1927 році, застосовується в світовій лакофарбової промисловості, а також в інших галузях, де важливий точний підбір кольору. Кожен відтінок тут позначається чотиризначним числом.

Причому перша цифра вказує на групу базового кольору: 1 – жовті, 2-оранжевий, 3 – червоні, 4 – фіолетові, 5 – сині, 6 – зелені, 7 – сірі, 8 – коричневі, 9 – чорні і білі.

 

Позначаючи колір профнастилу по RAL, виробники дають можливість підбирати до нього колір в колір кріпильні елементи і будівельні матеріали: сайдинг, кольорові панелі, фарбу.

В каталозі РАЛ кольору профнастилу вказані не тільки номером, але і назвою, яке також єдине для всіх виробників. Наприклад, профнастил «Зелений мох» – конкретний відтінок № 6005.

Які кольори профнастилу бувають?

У кожного виробника профнастилу колірна гамма своя, але вона, як правило, включає всі популярні відтінки.

Кольори профнастилу

Увага! Поряд зі стандартом RAL виробники застосовують інші каталоги квітів: RR – від фінського виробника Ruukki, SSAB – від шведського виробника Plannja та інші.

Загальні рекомендації по підбору кольору профнастила

Для покупців профнастилу вибрати колір дуже важливо. Пройшли ті часи, коли матеріал використовували для тимчасових споруд або будівель без естетичної навантаження (сараїв, ангарів, складів).

Зараз за допомогою кольорового гофрованого листа роблять дачні паркани, дахи заміських будинків, ворота, балконні парапети. Їм обшивають торгові павільйони, кіоски, магазини та інші об’єкти, які повинні виглядати привабливо.

Паркан

Через невдалий кольору будова може виглядати нудно, безглуздо, недоладно, дратівливо або в поєднанні з іншими квітами виникне явний диссонанс. У виробників профнастилу ціна від кольору не залежить, якщо тільки це не лист з декоративним фотопечатним покриттям.

Основні принципи підбору кольору:

Правило №1

У профнастилі для дачного забору зовнішню сторону краще зробити темною, а внутрішню світлою. На темному тлі не видно пилу, а самі відтінки виглядають благородно і привабливо. Світлий відтінок з боку ділянки візуально збільшить простір, в той час як з темним парканом ділянку буде здаватися менше.

Правило №2

  • При виборі покрівельного профнастилу поєднання кольорів має підпорядковуватися одному з наступних принципів:
  • Світлий фасад і темна дах. – найпоширеніше поєднання, при якому найпростіше підібрати відтінки
  • Темний фасад (кам’яна, цегляна облицювання, натуральне колоду або брус) і покрівля насиченого темного кольору (темно-синій, коричневий, темно-червоний, темно-зелений).
  • Темний фасад та покрівлю світло-сірого або металевого відтінку – тут вдале поєднання підібрати складніше всього.

У колір покрівлі можна оформити обрамлення вікон, віконниці, обрамлення дверей, вертикальні і горизонтальні стрічкові елементи фасаду. Якщо стіни будинку облицьовані сайдингом, врахуйте, що з часом він вицвітає на сонці, в той час як полімерне покриття профлиста покрівлі збереже колір.

Увага! Використання темного профнастилу для даху в регіонах з жарким кліматом не рекомендується, оскільки матеріал сильно нагрівається на сонці, що сприяє швидкому руйнуванню полімерного покриття.

Правило №3

При облицюванні фасадів павільйонів, складів, ангарів, магазинів, найкраще використовувати профнастил двох або трьох поєднаних кольорів. Великі одноколірні фасади виглядають нудно.