Як обшити балкон сайдингом

Без категорії

Найчастіше балкони багатоповерхових будинків, хоч і зберігають функціональність, виглядають досить непривабливо. Особливо актуально це для будівель, зведених у XX столітті, коли утилітаризму приділялося більше уваги, ніж естетиці екстер’єру (так звані хрущовки та сталінки). Щоб зробити балкон більш естетичним і витонченим, не витрачаючи при цьому занадто багато грошей, можна використовувати сайдинг як основний матеріал для зовнішньої обшивки.

Переваги використання сайдинга

Переваг у такого облицювання кілька:

 • Утеплення. Під панелями балкон можна утеплити та зробити комфортним у будь-яку пору року.
 • Простота монтажу. Обшивка балкона сайдингом – завдання нехитре. Ви впораєтеся з ним самостійно.
 • Практичність. Оздоблення невибагливе у використанні. Легко миється, не боїться морозів, вологи та грибків.
 • Вартість. Сайдинг – один з найдоступніших облицювальних матеріалів на сьогоднішній день.
 • Довговічність. Таке облицювання прослужить щонайменше 3 десятиліття.
 • Індивідуальність вашого будинку. Варіантів дуже багато — різних кольорів, фактур із різних матеріалів. Ви можете вибрати оптимальну обшивку балкона для власного будинку.

Який сайдинг обрати

На ринку можна знайти сайдинг під дерево, цеглу чи камінь. Фактуру та колір ви можете вибрати будь-які. А ось матеріал, з якого виготовлений сайдинг, потрібно підбирати ретельніше.

Як обшити сайдингом балконНа сьогоднішній день з недорогих та зручних у роботі матеріалів можна виділити чотири:

 • Металевий сайдинг. Це тонкий сталевий лист, покритий полімерним захисним шаром.
 • Вінілові панелі. Виготовлені із ПВХ. Залежно від типу сайдингу, виробника та моделі, існують варіанти з різною фактурою. Вініловий сайдинг може імітувати камінь, цеглу, дерево та інші матеріали. За характеристиками профілю розрізняють потрійні, подвійні та одинарні сайдинги. Для покупця пропонуються різні варіації розташування панелей, найпоширеніші з них – це “корабельна дошка”, “ялинка”, “приладна дошка”.
 • Акриловий сайдинг. Теж виробляється з ПВХ, але з додаванням полімеру Acrylnitril-Styrol-Acrylester (ASA), який змінює властивості матеріалу.
 • Фасадні панелі. Виготовлені з поліпропілену, виглядають як цегляна чи кам’яна кладка.

Є також дерев’яний та фіброцементний сайдинг. Але для балкона вони не підійдуть: дерево важке і непрактичне — потребує регулярного захисту від вологи та грибків. А фіброцементний сайдинг дорогий і дуже важкий. Балконні перекриття та огородження таке навантаження не витримають.

Процес підготовки

Матеріали: 

 • Сайдинг 
 • Фурнітура для сайдинга: планки примикання та фінішні, кути зовнішні та внутрішні, стартовий профіль, для підвіконня – J профіль
 • Брус для риштування та металеві куточки для збирання. Розмір бруса –30*30 — 60*60 см 
 • Оцинковані саморізи та кріпильні прес капелюшки для деталей 
 • Грунтівка по металу та цементний розчин – за потребою

Результат обробки балкона залежить не тільки від матеріалу, але багато в чому від якості роботи, а також дотримання послідовності та технології монтажу. При цьому потрібно бути максимально зосередженим і уважним, особливо якщо обробка виконується вище за перший поверх. 

Підготовчі роботи слід починати з ретельного дослідження та аналізу стану колишнього покриття. Попередньо площа балкона звільняється від меблів і речей, що є на ньому. Якщо огорожа балкона в аварійному стані, то краще демонтувати його, замінивши новим та міцним. Але в деяких випадках, якщо огорожа із залізних грат, достатньо посилити її швелером. Якщо все ж таки залишили стару огорожу потрібно ретельно очистити і нанести антикорозійний розчин (для металевих перил). Нижній край балкона (найчастіше бетонний) потрібно обов’язково очистити від потрісканих цементних частин до бетону. Великі тріщини слід заповнити розчином ремонтної суміші. Якщо бетонна основа має більш серйозні пошкодження, то краще по периметру розташувати решетування із заливкою цементом. 

Етапи підготовки: 

 • Звільнення балкона від зайвих речей. Знімається стара обшивка, вікна, рами, декоративні плити. Якщо перила вже іржаві, їх знімають болгаркою. 
 • Цементування великих тріщин, збити цемент до міцного бетону біля краю. 
 • Очищення і грунтування решітки, якщо ви її вирішили залишити, металевою щіткою дрилі.

Установка риштування під сайдинг

Перш ніж розпочати обробку балкона сайдингом своїми руками, необхідно встановити спеціальний каркас, на який він кріпитиметься. Як правило, каркас формується із звичайних дерев’яних брусів, але за наявності коштів можна встановлювати і надійніші металеві планки. Так як кріпити сайдинг потрібно горизонтально, встановлюються бруси риштування у вертикальному положенні.Обшиваємо балкон сайдингом

Обрешітка під сайдинг своїми руками проводиться за наступним алгоритмом: 

 • По кутах балкона встановлюються вертикальні планки, на які кріпиться вся конструкція. Закріплюються за допомогою анкерних болтів. 
 • Якщо на балконі немає бетонних бічних панелей, а звичайні металеві грати, то кріплення проводиться за допомогою гайок. Також можна використовувати кронштейни. 
 • У верхніх та нижніх точках встановлюються горизонтальні бруси. 
 • Після того, як «коробка» обрешітки буде готова, можна встановлювати вертикальну обрешітку брусами, витримуючи крок в 40-50 см. 

Монтаж сайдинга

Облицювання балкона сайдингом починається з обробки лицьового боку. Це пояснюється тим, що ця частина поверхні має найбільшу довжину, обрізки з якої можуть підійти на бічні сторони, що мають менший розмір. Довжина панелі вимірюється з урахуванням температурного режиму на момент встановлення. Якщо роботи виконуються в жаркий час, під прямими променями сонця, допускається монтаж сайдинга з вільним кроком переміщення, рівним 0,5 см. Прохолодна погода має на увазі більший проміжок, що залишається для збільшення панелі влітку. До того ж ці вимоги відносяться до всіх категорій вінілового, акрилового або цокольного сайдингу.

Перша смуга остаточно встановлюється в планку, а верхня частина фіксується саморізами. Кріплення виконується аналогічно діям, що виконуються раніше: між капелюшком повинен бути невеликий проміжок. Закручуються вони у вертикальний брус обрешітки. Обробляти поверхню, що залишилася, слід аналогічно раніше описаним діям, з’єднуючи верхню панель з нижньою. Остання верхня панель відрізається потрібного розміру і встановлюється в Джі – трім або фінішну.

Єдина умова при монтажі останньої дошки за допомогою планки «J — trim» це обов’язкове висвердлювання отворів під саморізи. Якщо цього не зробити панель може пошкодитися під впливом перепадів температур.