Як кріпити сайдинг

Корисні поради, Сайдинг

Сайдинг служить відмінним декоративним матеріалом для зовнішньої обробки будівель, будинків і різних споруд. Крім бездоганного зовнішнього вигляду він має безліч позитивних властивостей, серед яких можна виділити: морозостійкість, вологостійкість і довговічність. Тому, якщо ваш будинок втратив зовнішню красу, і ви не знаєте, як оновити фасад – сайдинг стане відмінним рішенням. Вас приємно здивує і той факт, що його можна кріпити самостійно без сторонньої допомоги.

Монтаж сайдингуВибираємо необхідні інструменти

 • Будівельна рулетка. Довжина оздоблювальних панелей – 3 метри і більше (бувають панелі розміром 3.10 і 3.66 метра). Якщо будете монтувати планки самостійно, вам знадобиться рулетка відповідної довжини (наприклад, 5 метрів);
 • Будівельний рівень. Як кріпити сайдинг, щоб він не ламався і не деформувався? Для цього необхідно встановити обрешітку і закріпити панелі строго за рівнем. Бажано мати два рівня: для коротких ділянок використовувати інструмент, довжиною 70-100 см, для довгих поверхонь – від 150 см. Вимірюють вертикальну і горизонтальну точність укладання;
 • Шуроповерт. Вам доведеться закручувати багато шурупів, тому від використання викрутки краще відмовитися. Для монтажу панелей на дерев’яну обрешітку можна використовувати цвяхи, тоді замість шуруповерта знадобиться молоток;
 • Дриль. Якщо стіни будинку зроблені з цегли, бетону або піноблоків, для установки обрешітки знадобиться просвердлити отвори і встановити в них дюбелі;
 • Ножівка по металу. Вініловий і акриловий сайдинг зручно пиляти ножівкою. Для цих цілей також використовують електролобзик з полотном по металу;
 • Ніж-різак. Для надання планкам потрібної форми, використовують ніж-різак або канцелярський ніж з товстим лезом (тонке може зламатися). Фігурний виріз можна зробити і електролобзиком.
 • Пуансон. Фінішну та віконну планки часто доводиться підрізати. Відрізають ту частину, на якій знаходяться монтажні зачепи. Щоб зробити нові зачепи, професійні монтажники використовують пуансон.
 • Сходи. Для монтажу на верхніх поверхах і на фронтоні, знадобляться сходи. Щоб уникнути пошкоджень обшивки, не притуляйте сходи до вінілового або акрилового сайдингу.

Як кріпити сайдингПорядок монтажу сайдингу

 1. Обшивка цоколю і установка водовідливу. У будинку може бути цоколь в одній площині зі стіною або виступаючий. Для другого варіанту потрібен дощовий відлив, який можна зробити з зливної планки сайдингу, куточка з оцинковки або металопластикового куточка. Спочатку обробляють кут, стик герметизують силіконом. Від кутів встановлюють відлив, зі стиком планок внахлест. Нижче, під відливом, кріплять жорстку рейку по всій довжині цоколя. За допомогою рівня перевіряється горизонтальна лінія. Радять робити відлив по всьому периметру будинку.
 2. Установка стартового профілю. Стартова панель внизу цоколя обов’язкова, так як від неї залежить жорсткість і зовнішній вигляд всієї конструкції облицювання. Перш за все, потрібно відзначити нижній рівень обшивки в одному з кутів. Потім, на 4 см вище вбити цвях. Те ж саме виконується в іншому куті стіни. Намічається лінія, яка по периметру проводиться навколо будинку з аналогічною розміткою. На обрешітці позначаються краї цвяхових планок. Верхній край стартового профілю встановлюється по лінії розмітки. Стартова смуга повинна бути строго горизонтальною. Далі, вона буде прихована наступними панелями.
 3. В межі поділу цоколя і основного фасаду, можлива установка бордюра, який стане основою наступного ряду.
 4. Монтаж кутових панелей. Кутові профілі кріпляться відразу після завершення стартової лінії. З’єднуються панелі внахлест для захисту стику від попадання води. Потрібно стежити, щоб місце стику було на однаковому рівні по всіх кутках. Основний крок кріплення становить 2-2,5 см. Кріплення роблять по центру отворів.
 5. Оформлення дверних і віконних прорізів. Використовуються спеціальні білявіконні J-профілі з полицею для обробки укосів. По периметру кріпляться фінішні профілі. У глибоких нішах можлива звичайна обшивка із застосуванням кутового профілю. Під віконним прорізом рядові панелі обрізаються на ширину вікна з урахуванням необхідного проміжку.
 6. Монтаж елементів фасаду. Рядові панелі кріпляться від стартової смуги. Не слід забувати про зазори з двох сторін профілю. Кожен третій ряд рекомендують контролювати рівнем на горизонтальність.
 7. Звиси даху і фронтон. Для обробки використовуються софіти з перфорацією. Це дозволяє вентилювати дах. Кріплення софітів роблять через 30 см. В оформленні фронтону використовують J-профіль або кутовий.
 8. Стиковка сайдингу. Від правильного стикування залежить термін служби і зовнішній вигляд будівлі. Слід врахувати: 
 • Загальне початкове правило: стикувати горизонтальне розташування сайдингу знизу-вгору, а вертикальне – від кута або середньої лінії стіни. 
 • При перепадах температур, деформація відбувається не в ширину, а довжину панелей. Тому люфт на стиках обов’язковий. 
 • При монтажі не тиснути на профіль, не розтягувати, не допускати жорсткого стикування. 
 • Фіксація профілю проводиться від середини планки до країв при горизонтальному розташуванні, від верху до низу – при вертикальному кріпленні.