Як вибрати колір для паркану з металопрофілю

Паркани

Паркан з профнастилуДля покупців профнастилу вибрати колір дуже важливо. Пройшли ті часи, коли матеріал використовували для тимчасових споруд або будівель без естетичної навантаження (сараїв, ангарів, складів).

Зараз за допомогою кольорового гофрованого листа роблять дачні паркани, дахи заміських будинків, ворота, балконні парапети. Їм обшивають торгові павільйони, кіоски, магазини та інші об’єкти, які повинні виглядати привабливо.

Через невдалий кольору будова може виглядати нудно, безглуздо, недоладно, дратівливо або в поєднанні з іншими квітами виникне явний диссонанс. У виробників профнастилу ціна від кольору не залежить, якщо тільки це не лист з декоративним фотопечатним покриттям.

Секрети популярності

Профнастил сьогодні дуже популярний в будівництві матеріал. І секрет цієї популярності має 3 основні складові:

  • Економічність: оптимальне співвідношення ціна-якість.
  • Довговічність. Служить довго, особливого догляду не потребує.
  • Естетичність. За рахунок кольору і красивого хвилястого профілю здатний дуже прикрасити будівлю.

Якщо до цього додати, що профнастил простий і легкий в монтажі, а його якісні характеристики продовжують розвиватися і поліпшуватися, то не варто дивуватися тому, що з нього сьогодні роблять не тільки дах і паркани, а й альтанки, гаражі, навіси, сараї та інші господарські будівлі.

Як вибрати колір паркану: 7 правил

Паркан навколо будинку, дачної ділянки призначений не тільки для захисту приватної території. Він виконує і естетичну функцію, стає важливою складовою ландшафту. Саме тому потрібно заздалегідь планувати колір забору, підбираючи його зі смаком, в гармонії з іншими елементами ділянки і виключаючи різко контрастні комбінації відтінків.

Вибрати колір профнастилу для забору можна легко, якщо знати прості правила.

  • Головне правило: колір покрівлі підбирається під фасад будинку, а колір забору – під покрівлю. Можна і під будівлю в цілому. Але тут вже дуже багато що залежить від смаку господаря. Наприклад, сьогодні в моді середземноморський стиль зі світло-пастельною гамою. В цьому випадку паркан з світло-сірого профлиста буде виглядати дуже гармонійно з яскраво-синьою металевою крівлею.
  • Бажання замовника. До чого він прагне: здивувати, відрізнитися від сусідів або зробити “як у всіх”? Для кожного завдання – свій відтінок.
  • Якщо стовпи забору кам’яні, то вибір кольору зазвичай обмежується шоколадно-коричневим або бежевим. Виходить дуже елегантно.
  • Якщо дворик маленький, то паркан з профнастилу сірого кольору допоможе візуально збільшити простір.
  • Якщо хочете захищеності, а розмір двору відрізняється масштабом, то сміливо вибирайте темний відтінок профлиста.
  • Якщо будинок облицьований диким каменем, якщо у нього білий або сірий оштукатурений фасад, то паркан із червоного профлиста буде яскравим акцентом і прикрасою.
  • Якщо хочете, щоб паркан зливався з навколишнім середовищем, то не треба вибирати паркан з зеленого профнастилу, вибирайте з синього, під колір неба. Синій паркан з профнастилу, крім того, виглядає дуже ошатно.

Поєднання кольорів огорожі і фасаду

Відтінок огорожі задає загальну спрямованість дизайну ділянки, адже саме паркан першим зустрічає людину при під’їзді до будинку. Класичним правилом підбору відтінку огорожі є: «темний верх – світлий низ».
Таке рішення вважається традиційним, тому покрівля і паркан темного кольору в комбінації зі світлим фасадом використовуються дизайнерами досить часто.
Можна зробити темними всі основні елементи (фасади, дах, паркан), при цьому обробку (вікна, двері, веранду, ворота, водостічну систему) вибрати в світлих тонах.
При оформленні ділянки не останню роль відіграє стиль. Так, для будинку в стилі кантрі ідеально підійде паркан з дерева натурального кольору з покриттям морилкою (дуб, горіх, вишня та інші). До будинку в замковому стилі варто підбирати огорожі з природного каменю, цегли.

Який колір простіше в догляді

Зелений парканБагато хто помилково вважає, що сірий колір забору або чорна огорожа ідеальні щодо чистоти: вони майже не брудняться, бруд на них не видно. На ділі це не так.
На темному паркані сильно помітний вуличний пил, особливо краплі бруду після дощу, коли вони підсохнуть. На металевій поверхні кидаються в очі висохлі сліди води, додають забору неестетичний вигляд.
Звичайно, на білому або бежевому паркані теж буде видно забруднення, навіть невеликі цятки.
Найпростішим в догляді вважається зелений і коричневий паркан в будь-яких відтінках цих кольорів. Бруд на ньому менше помітний, але періодично мити його все одно доведеться. Тому краще вибирати матеріал для забору, який легко очищується струменем води з шлангу, не псується від регулярного миття.

 

Який колір огорожі вибрати по Фен-шуй

Для забезпечення гармонії і облаштування внутрішнього двору варто фарбувати всі основні елементи відповідно до рекомендацій Фен-шуй. Що стосується паркану, то даоська практика оформлення простору радить починати саме з нього, адже це перший заслін, захист від зовнішнього світу, негативної енергії.
Фен-шуй вважає, що паркан привертає різні типи енергетичних сил, тому від його кольору буде залежати настрій в сім’ї, кількість конфліктів, гармонія в будинку. Варто розглянути основні кольори для парканів, щоб зрозуміти їх вплив на мешканців.

Чорний
Не варто фарбувати огорожу в чорний колір, він забезпечить ділянці похмуру атмосферу. Постійно споглядаючи на паркан, людина сама знижує кількість позитивної енергії Ци, при цьому підсилює негативний вплив поганої енергії Ши.

Чорний парканБілий
З точки зору практики, білий паркан теж не є хорошим варіантом. Звичайно, він символізує чистоту, ніжність, але щодо енергії уособлює вакуум, загибель. Велика кількість білого кольору призводить до виснаження енергетичних сил домочадців.Білий парканСиній
Забір синього кольору трохи знижує силу і енергетичну активність людини, так як привносить атмосферу розслаблення. Застосовувати синій для фарбування огорожі можна тільки, якщо людині потрібен спокій, зниження відчуття хаосу, занадто бурхливої ​​енергетики.Синій парканЗелений
Зелений колір ідеальний для огорож, розташованих з боку півдня, а також прекрасно виглядає з внутрішньої частини паркану. Він надає всій ділянці гармонію, умиротворення, запускає відновлювальну функцію. Зелений окреслить територію подібно живоплоту, посилить відчуття близькості до природи. Фахівці особливо радять використовувати його там, де є нестача кущів і дерев.Зелений парканЖовтий
Яскравий жовтий колір може викликати агресивну поведінку, дратівливість, гнів, тому що несе чоловічу енергію Ян. Зате м’які відтінки жовтого, золоті тони подарують бадьорість, оптимізм, вони чудово підійдуть для оформлення ділянки.Жовтий парканЧервоний
Даний колір – найпотужніший, на думку Фен-шуй. Застосовувати його треба з великою обережністю, оскільки в значній кількості він несе агресію, злість.У приглушених тонах червоний все-таки годиться для фарбування огорожі, на відміну від вогненних, пурпурних, багряних кольорів. Крім того, не слід використовувати ніякі відтінки червоного для внутрішньої частини огорожі, а також дратівливим людям.
Можна поєднувати червоний з зеленим, адже останній буде відновлювати сили мешканців, знизить ризик розладу стосунків у сім’ї.

Червоний парканКоричневий
Даний колір лідирує серед використовуваних для фарбування огорож, оскільки, з точки зору дизайну, він ідеальний. За Фен-шуй також визнається відповідним для фарбування огорожі, але тільки для тієї, що знаходиться зі східного і південно-східного боку. В цьому випадку коричневий відображатиме багатство, достаток, хорошу репутацію і успішність людини.Коричневий паркан

Самостійно підібрати основний відтінок для забору, врахувати масу даних і факторів, що впливають може здатися складним. І все-таки це можна зробити, керуючись корисною інформацією і власними уподобаннями, тоді ділянку буде викликати тільки радість і відчуття гармонії!