На що звертати увагу при виборі паркану

Корисні поради, Паркани

Паркан – природна річ в соціумі, що визначає межі приватної території і ступінь захищеності. У країнах, де цивілізованість досягла високого рівня, паркани низькі, прозорі, і їх мало. Наочний приклад – Європа. Але такого роду зразків у світі небагато. В Україні доводиться будувати паркани майже всім власникам земельних ділянок. Це традиція, культура, менталітет і необхідність. Можливо, в областях не головну роль грає дизайнерські можливості власника, але мегаполіси і передмістя мають розмаїття і досконалістю архітектурних елементів. Тому замовникам доводиться замислюватися над тим, який паркан купити? Здорова конкуренція підштовхує до вибору ідеального з існуючих видів: цегляні і дерев’яні паркани, кам’яні і комбіновані огорожі або інші. Від того, наскільки успішно виконаний Ваш паркан, залежить думка громадськості, престиж, спокій і комфортне проживання. Не кажучи вже про те, як органічно огорожа Вашого особняка вписується в загальну архітектуру і ландшафт.

Проаналізувавши тенденції зведення, рекомендуємо звернути увагу у виборі на наступні аспекти:

 

1. Фундамент

Стійкість і надійність огорожі залежить в першу чергу від фундаменту. Вид і спосіб підстави, в свою чергу, залежить від особливостей рельєфу місцевості та характеристики грунту ділянки. Найчастіше забудовники до моменту зведення огорожі вже знають такі показники як товщина промерзання грунту в нашій місцевості, розташування грунтових вод, і інші. Найпростіший і дешевий варіант – встановити опорні стовпи, до яких кріпиться виключно легке заповнення (профнастил, дерево або готові легкі зварні секції). Дорожчі і значно впевненіші варіанти – монолітні фундаменти. Визначити необхідний вид для Вашої ділянки можуть тільки фахівці і професіонали в будівництві парканів, наприклад, компанія “Зразок сучасної покрівлі”.

 

2. Шумоізоляція

Конструкція паркану і використовувані матеріали залежать від того, що Ви хочете отримати в результаті. Ділянки, розташовані поблизу магістралей і людних вулиць необхідно забудовувати звукоізоляційними огорожами. Це не менш важливо при забудовуванні промислових зон і виробничих площ. В даному випадку має сенс вибирати матеріал, що відображає звукову хвилю. Певні види огорож з профнастилу або полікарбонату, цегляні або кам’яні, здатні захистити особисте життя від зовнішньої суєти. Грає роль товщина і внутрішня структура. Важливим параметром є і висота, чим вище, тим краще захист. Хоча за властивостями акустичних бар’єрів: близьке розташування до джерел звукових хвиль визначає меншу висоту.

 

3. Довговічність

У більшості випадків є сенс зводити зносостійкий паркан. Безумовно, частіше ціна визначає якість. Огородження зі штучного (цегла, блоки) і натурального каменю на правильно обраному фундаменті – дорого, надійно, з терміном експлуатації на багато десятиліть вперед. У той же час, технічний прогрес надав профнастил, металеві секційні панелі, сітку рабицю з ПВХ покриттям. Такі зразки не витримують порівняння в шумоізоляції і стійкості до механічних силових ударів. Але якщо такі чинники не є основними, то 20-30 років матеріал вільно витримує атмосферний вплив. Найменший термін приписують натуральної деревини – від 8 до 15 років. Але це досить умовний термін. Правильно висушена і оброблена дошка служить 20-30 років, за умови господарського періодичного догляду.

 

5. Краса

Естетична характеристика паркану не менше вагома, ніж технічні моменти. Для створення ефектного дизайну на ринку будматеріалів запропоновано великий асортимент. Так, звичний штахетник добре обігрується кольоровим лаком, або можна дерево замінити блок-хаусом з ідеальною геометрією. Зараз в моді жалюзі, легко поєднувати як з класичним стилем, так і сучасним мінімалізмом або хай-тек. А різноманіття комбінованих парканів важко перерахувати в одній статті. Але варто виділити оригінальний і ефектний тренд – габіони. 

 

6. Гармонійність

Ідеальний паркан створює єдиний архітектурний ансамбль з будинком і розташованими поблизу с будівлями (навіс для автомобіля, альтанка, гараж, флігель для гостей). У цьому питанні настійно рекомендуємо звернутися до професійного дизайнера. Нерівний ландшафт легко вирівнюється підпірними стінками, з такого ж матеріалу, як і огорожа. Недорогий профлист можна ідеально обіграти кольором, представленим виробником по каталогу RAL. Якщо ділянка невелика, то недоречно зводити шикарний кам’яний паркан, в такому випадку добре виглядають кам’яні стовпи і цоколь з полегшеним заповненням прольотів. При грамотному підході підбір гармонійного поєднання – перший крок в проектуванні і будівництві.