Монтаж металевих євроштахет

Паркани

Монтаж паркану з штахету металевого

 Огорожа з металевих штахетин, зазвичай, монтується не суцільним полотном.  Але, можна домогтися і ефекту одного листа металу.  Для цього, штахетини на напрямні прикріплюють з двох сторін, по черзі.  Такий варіант облаштування паркану виходить дорожче, ніж стандартний.  Зате, територія за парканом не проглядається з вулиці цікавими перехожими.

 Існують різні варіанти монтажу секцій:

  •  Секції з одностороннім зашиттям, коли штахетини розташовуються з одного боку на відстані 40 мм.
  •  Секції з двостороннім зашиттям – відстань між штахетинами 65 мм.  При такій зашивці територія вашої ділянки буде прихована від сторонніх поглядів, при цьому залишаючись провітрюваною.

 Принцип його складання може нагадувати роботу зі штахетником з деревини.  Однак, використання металу в конструкції додає споруді додаткові властивості.  З очевидного: металевий паркан міцніше звичайного.  Він куди більш стійкий до агресивних середовищ.  Тому, метал повинен бути оброблений цинком, забарвлений або покритий полімерною плівкою, щоб довше чинити опір корозії.  Тоді паркан прослужить багато років.

ПарканОскільки металевий паркан гармонійний і з цегляною кладкою, і з іншими металоконструкціями, і з бетоном, то комбінація матеріалів надає огорожі варіативність дизайнерських рішень.  Від вибору конструкції опорних елементів залежить і технологія установки забору з металевого паркану в цілому.

 Важливо, що масивні металоконструкції зажадають і відповідної опори.  Тому стовпи слід вибирати надійніше: метал, камінь, бетон.  Та й нехтувати рекомендованою глибиною установки стовпів зовсім не варто.

 Проліт, як і у всіх подібних випадках, не збільшують понад трьох-чотирьох метрів.  Профільована труба з перетинами ≥ 20х40 мм – найчастіше використовується при виготовленні лаг для такого огородження. Перетин для прольоту достовірніше варто вибрати на крок-другий більше.  Широко зустрічаються W- або П-подібні штахетини.  Чим більше хвиль гофрування (при інших рівних параметрах) – тим міцніше елемент.

Монтується штахетник досить швидко, особливо якщо застосовувати як шаблон для міжпланочних інтервалів або саму планку, або відповідну рівну рейку.  Основне – виставити без перекосів перші маякові штахетини (по схилу, лазерному або простому будівельним рівнем).  Обережне і точне дотримання розмітки і міцність кріплення – ось і всі хитрощі монтажу забору з металевого паркану.

Кріплення штахетин

 Найкращий варіант – алюмінієві заклепки, які можна пофарбувати в колір забору.  Кріплення для штахетин – саморізи або спеціальні, так звані «покрівельні» болти з шайбами.  Гумові (іноді – полімерні) шайби перешкодять зносу декоративно-захисного покриття при установці.  Та й вібрації від вітрових навантажень компенсуються шайбами ​​ефективніше.  Існують, втім, спеціальні фасонні деталі для кріплення планок забору, виготовлені з того ж профілю.

 Як закріпити прожилини з профтруби на стовпі – вибір за будівельником.  Один варіант – саморізи.  Але зварювання все ж краще.  У саморізів є неприємна властивість – з часом вони трохи слабшають.  Це і тимчасова деформація металу, і вітер.

 Використання прожилини з дерев’яного бруса зажадає кріплення через проміжні накладки.  Але дерево – не найвдаліший вибір для забору з металевими елементами.  Доведеться зменшити довжину прольоту і додатково витратитися на спец обробку проти гниття.  При цьому спеціальну обробку необхідно періодично проводити повторно.

Монтажні комплектуючі

 Кріплення секцій металоштахет до стовпів здійснюється за допомогою монтажних куточків або монтажних обойм.  При двосторонній зашивці рекомендується застосування монтажних обойм при односторонній – монтажні куточки.

 У разі монтажу до цегельних стовпів рекомендується використовувати монтажну обойму, яку кріплять за допомогою анкерних болтів.  Такий тип кріплення міцний, надійний і має естетично красивий вигляд.  До металевих стовпів секції кріплять саморізами по металу. 

Стовпи

 Стовпи, це основна опора полотна паркану.  Їх встановлюють з певним кроком, заглиблюючи в грунт.  Самі стовпи можуть виконуватися як з деревини, так і з металу.  (Наприклад, з труби.) В обох випадках потрібно забезпечити основу паркану якісною гідроізоляцією.  Особливо в нижній, заглиблюваній частині стовпів.  Для досягнення більшого декоративного ефекту, стовпи можуть бути обкладені цеглою.  Монтаж секцій паркану виконують на металевих напрямляючих.  Направляючими служить смуга металу або сталевий куточок.

 При установці опорних стовпів послідовність дій традиційна:

  •  Розмітка підготовленої ділянки;
  •  Копання ям під опори;
  •  Установка кутових (крайніх – при одній огорожуючій стороні) стовпів.  Якщо ділянка з нерівним рельєфом – за місцем «сходинок» перепаду висот;
  •  Бетонування – обов’язково.

 Іноді передбачається встановлення паркану з металевого штахетника в комбінації з цоколем з каменю або цегли.  В цьому випадку додасться ще пара етапів: бетонування фундаменту під цоколь і кладка його надземних частин.  Хибна економія тільки розорить господарів на майбутні виправлення похилих стовпів.Стовпи з цегли

Монтаж евроштакетника вимагає установки каркаса.  В якості основи можна застосовувати смугу металу.  Згодиться і металева труба.  Сварка каркаса виконується за рівнем.  Основу труби має сенс забетонувати прямо в грунті.  При наборі в раму штахетин, допускається застосування жердин з деревини.  Таким способом можна заощадити кошти на паркані.

 

 Пропонуємо купити готові секції паркану з монтажем

 Придбати можна не тільки штахетини поштучно, а й повністю готові до установки між опорами секції.  Такий підхід сильно прискорить монтаж огорожі з металевого паркану.  Ширина планок варіює в межах 100 ÷ 140 мм.  Керуються правилом: більше проліт – ширше планка.  Враховують,звісно , і висоту огорожі.

Покупцеві простіше визначитися: замовити евроштахетник з монтажем, брати готові елементи огорожі або ж збирати металевий паркан прямо на дачній ділянці, підлаштовуючись під особливості рельєфу.  Не складно монтувати паркан своїми силами.  Тим більше, якщо купуються готові секції.  Їх можна швидко закріпити на опорні стовпи.

 Забір штахетний застосовується для огородження територій приватних будинків, котеджів, офісів і інших об‘єктів.  Секції штахетної огорожі складаються з металевих штахетин і горизонтальних лаг.  Штахетини мають високу міцність, оскільки виготовляються шляхом спеціального профілювання.

 Паркан металевий штахетний легко монтується і, на відміну від дерев’яного, не вимагає догляду.

Детальніше про металеві штахети тут : https://zspcompany.com.ua/metalevi-shtahety