Декоративні штахетники. Дерево, пластик, метал?

Паркани

Буває, що вкрай необхідно біля котеджу, на дачі, у місті, у парковій зоні, на прибудинковій території, біля кафе встановити декоративні огорожі для клумби, рабатки та інших ландшафтних елементів оздоблення екстер’єру. У разі часто власники зупиняють вибір на класичному штахетному огородженні. І тоді стає питання: який саме декоративний штахетник вибрати?

Дбайливий господар, який не дозволяє собі розкидатися грошима праворуч і ліворуч, спершу задумається: що довговічніше, що вигідніше, що буде краще?

Декоративний штахетник з пластику

Для встановлення огороджувальних систем останнім часом все частіше застосовується пластиковий штакетник. І все тому, що подібний матеріал дозволяє швидко і недорого власними силами зібрати та встановити паркан будь-якої висоти та конфігурації. Але це не єдині переваги такого матеріалу.

Основні переваги:Штахетник з пластику

  • Пластик – матеріал, який згодом не потрібно фарбувати, обробляти просоченнями, що допомагають захистити штакетник від гризунів, грибків та плісняви. Весь догляд за пластиковим штакетником зводиться до промивання водою. Періодично на паркані скупчується пил та бруд, промити їх можна, спрямувавши на паркан шланг із водою. 
  • Пластик, на відміну від заліза, не покривається корозією, не гниє як дерево. Він не боїться вологи, тому терміни служби виробу, що описується, досить тривалі. 
  • Сама конструкція пластикового штакетника передбачає наявність проміжків між двома сусідніми плашками. Вони чудово пропускають повітря, тому огороджена ділянка обдувається вітром. Це доброзичливо позначається на сонцелюбних рослинах. 
  • Дизайнери люблять подібний матеріал через його універсальність. Пластик, як показує практика, добре поєднується з будь-якими іншими будівельними матеріалами для декорування прибудинкової території. 
  • З часом паркан, зроблений із пластику, не вигоряє на сонці. Якщо відразу вдало вписати штакетник у загальну концепцію дизайну дворової території, можна надовго забути необхідність щось переробляти. А це є значною економією коштів. 
  • Збирається пластиковий паркан досить швидко, зробити монтаж легко без залучення фахівців. Важливо вибрати правильний матеріал.

Декоративний штахетник з дерева

Дерев’яний штакехник використовується для огорож здавна і досі є одним із затребуваних матеріалів. В основному йому віддають перевагу ті господарі заміських будівель, які турбуються про екологічну безпеку всього, що знаходиться поряд з будинком. Крім того, серед інших видів огорож дерев’яний паркан вважається найдешевшим, та й виглядає він природно і гармонійно, особливо якщо будинок або фасад теж виготовлені з дерева або під нього. 

Штахетник з дерева

До переваг дерев’яного штакетника можна також віднести: 

  • універсальність; 
  • швидкий та простий монтаж; 
  • можливість вибору різних варіацій (форм, розмірів, дизайну). 

Дерев’яна огорожа прикрасить ділянку з будь-яким дизайном та поєднується з будинками, виконаними з будь-яких матеріалів. Та й з психологічного погляду дерево здатне позитивно впливати на душевний стан людини; воно заспокоює, створює відчуття легкості та комфорту. Крім того, штахетник з дерева не затінює ділянку, тим самим не заважаючи рослинам.

Декоративний штахетник з металу

Металевий або, як його ще називають «євроштахетник», чудова сучасна альтернатива відомим та звичним матеріалам, що служать для заповнення прольотів огорож. Будівництво огорож з євроштакетника відразу ж набрало популярності, як тільки матеріал вийшов на ринок. 

Штахетник з металуПланки металоштакетника формою – такі ж, як дерев’яного, а ось у тому, що стосується фізичних, технічних та механічних властивостей, євроштахетник значно випереджає свій дерев’яний прототип. У нього – маса переваг, тому що металоштахетник являє собою планку, виготовлену з листової сталі, що пройшла оцинкування і покрита спеціальним захисно-декоративними порошково-полімерними барвниками. На відміну від дерев’яного штахетника металевий не потрібно піддавати додатковому обробленню антисептичними розчинами, лаками та фарбами. 

Багато власників приватних будинків і дачних ділянок вибирають огорожі з євроштахетника замість дерев’яного за те, що метал не схильний до гниття і в ньому не селяться руйнівні мікроорганізми, які псують зовнішній вигляд дерев’яного паркану і вимагають витрат на ремонт. Після монтажу паркану зі штахетника з профнастилу його не потрібно періодично фарбувати, тому що виробники матеріалу це вже зробили в умовах виробництва за сучасною технологією. Зовнішнє покриття захищає металеві планки від негативного впливу атмосферної вологи та, зрештою, від розвитку корозійних процесів у металі.