Вибір кольору металочерепиці

Металочерепиця

Металочерепиця на сьогоднішній день є одним з найпопулярніших покрівельних матеріалів. Особливістю даної продукції є простота виконання монтажних робіт, крім цього, не потрібно наявності спеціального будівельного інструменту та навичок. Якщо брати до уваги вартість і експлуатаційний термін даху, виконаної з металочерепиці, то даний варіант вважається оптимальним для облаштування покрівлі. Під час монтажу важливо не тільки враховувати технічні характеристики і якість готової продукції, але вибрати колір металочерепиці, який відповідав би загальному дизайну.

Якого кольору буває металочерепиця

Покрівельний матеріал представлений в широкому асортиментному ряді, в результаті чого обмежень практично не існує. При необхідності можна знайти в продажу двобарвну металочерепицю, що дозволить створити незвичайний візерунок на поверхні даху. Для зручності дизайнерами були розроблені спеціальні таблиці відтінків, якими можна користуватися в момент здійснення покупки.

Стандартні кольори металочерепиці по RAL

На сьогоднішній день кольори металочерепиці по каталогу RAL є світовим стандартом, який використовують для позначення відтінків. Стосується це не тільки металевої черепиці для даху, а й інших будівельних матеріалів, які мають широкий асортиментний ряд щодо кольорової палітри.

RAL classic. Дана таблиця на даний момент є найпопулярнішою, нею користуються не тільки споживачі, але і виробники. Для максимальної зручності маркування значно спростили, в результаті чого кожен колір має номер, що складається з 4 цифр. Перша цифра позначає основний колір металочерепиці, інші характеризують відтінок. Наприклад, жовтий колір починається з 1 і включає в себе 30 відтінків, у зеленого перша, 7, у червоного 3.

RALRAL design. Розробка палітри була проведена ще в 1993 році, користуються нею виключно дизайнери, всього налічується тисячу шістсот двадцять п’ять відтінків. Всі кольори відрізняються між собою рівнем яскравості, насиченістю, особливо помітні тільки професіоналам. Якщо розглядати цю таблицю кольорів, то варто брати до уваги той факт, що всі існуючі відтінки мають номер, що складається з 7 цифр. Перші 3 цифри позначають відтінок, інші 2 вказують на рівень яскравості, а решту 2 цифри показують насиченість.

RAL effect. Розробкою подібної таблиці займалися в 2007 році. На сьогоднішній день така палітра налічує 420 матових відтінків кольорів Semimatt і 70 глянцевих металіків кольорів Highgloss. Всім існуючим відтінкам привласнюють п’ятизначний особистий номер. У тому випадку, коли в додаткової частини присутня буква «М», то це свідчить про те, що відтінок металіка.

Який колір металочерепиці краще вибрати

Завдяки тому що палітра кольорів металочерепиці досить широка, кожен потенційний споживач зможе підібрати саме той відтінок для облаштування даху, який найбільше підходить під дизайн. Як показує практика, психологи давно вже довели, що кольори здатні надавати досить сильний вплив на підсвідомість і психіку людини. Якщо підійти до цієї справи відповідально, то колір металевої черепиці, призначеної для оформлення даху, буде надавати благотворний вплив на емоційну складову: 

  • Синій, кобальтовий, ультрамарин – дані кольори символізують внутрішню гармонію і мудрість, як показує практика, такий вибір дозволяє розслабитися. Такі варіанти вибирають цілеспрямовані і самовіддані люди. У нічний час при правильному освітленні покрівля виглядає досить вигідно. 
  • Вишня, червоне вино – металеву черепицю в подібному виконанні воліли раніше люди з вищих верств суспільства. Такі кольори здатні передати темпераментність, силу і владу власника житлового приміщення. Багато психологів стверджують, що такі варіанти здатні розвинути впевненість у власних силах. 
  • Червоно-коричневий, теракотовий – на даний момент металочерепиця таких кольорів займає лідируючі позиції. Обумовлено це тим, що таке виконання максимально нагадує натуральну продукцію, виконану з глини. Ідеальним варіантом вважається поєднання на даху бежевого, пісочного і блідо-жовтого кольору. Дані колірні рішення є символом стабільності, достатку, здатні робити істотний вплив на активні дії, спілкування.
  •  Зелений, смарагдовий – дані кольори є природними. Металочерепиця для даху в подібному виконанні є символом спокою, свіжості, врівноваженості. Зелена кольорова палітра здатна розслабляти емоційно, робить благотворний вплив на нервову систему, приносить в будинок гармонію і розуміння. Як стверджують психологи, люди, які віддають перевагу такій металочерепиці, відрізняються товариськістю, дружелюбністю до оточуючих, вони досить спокійні та врівноважені.
  •  Сірий, графіт – кольору, які символізують справедливість і стриманість характеру. Сірий здатний впливати на інтелектуальну роботу, крім цього, даний варіант є універсальним, при необхідності його можна поєднувати на дах з будь-якими іншими тонами. 

Перед тим як віддати перевагу якогось варіанту, багато фахівців рекомендують звертати увагу на загальний дизайн. Обумовлено це тим, що дах обов’язково повинна гармонійно вписуватися.

Поєднання кольорів металочерепиці і сайдингу

МеталочерепицяЯк показує практика, на сьогоднішній день серед покрівельних матеріалів для облаштування даху використовується металочерепиця, в той час як для оформлення фасадів активно використовують сайдинг. В результаті того, що кольори покрівлі з металочерепиці представлені на ринку товарів і послуг у продажу в широкому асортименті, то досить важливо в процесі вибору стежити за тим, щоб покрівельний матеріал поєднувався з фасадом житлового приміщення. Завдяки роботі дизайнерів було розроблено кілька класичних рішень, завдяки яким можна досить ефективно підібрати металочерепицю і сайдинг, які будуть відмінно поєднуватися між собою: 

  • Темний покрівельний матеріал і фасад світлого відтінку. Дане поєднання зустрічається досить часто, саме тому таке оформлення вважається універсальним. 
  • Сайдинг і металочерепиця для даху одного колірного рішення. Завдяки такому дизайнерському рішенню будова буде мати привабливий зовнішній вигляд, крім цього, буде виглядати стильно і монолітно
  •  Оформлення фасаду в темних тонах вважається досить екстравагантним рішенням, адже яскравим акцентом будуть стіни житлового приміщення. Такий дизайнерський хід використовують переважно ті люди, які не бояться втілювати в реальність нові ідеї. 

Так як колірна гамма металочерепиці досить широка, при необхідності можна підібрати будь-який відтінок, який в подальшому буде поєднуватися з іншими оздоблювальними матеріалами.

Таблиці кольорів

 Щоб дізнатися назви кольорів металочерепиці, користуються спеціальними таблицями.

таблиця кольорів

Вибрати колір металочерепиці не так складно, як може здатися на перший погляд. В даному випадку краще всього користуватися спеціальними таблицями і заздалегідь дивитися реалізовані проекти, що дозволить зрозуміти, як саме виглядатиме відтінок металочерепиці на даху. Кожен потенційний споживач зможе вибрати саме той відтінок, який найбільше підходить.