Матова або глянцева металочерепиця: яка краще

Металочерепиця

Металочерепиця користується великою популярністю на ринку покрівельних матеріалів. До її переваг  можна віднести солідний зовнішній вигляд, розумне співвідношення ціни і якості. Вона однаково добре виглядає на сучасних спорудах і на старовинних будівлях. Якщо ви зупинили вибір на металочерепиці, вам треба вирішити яку з її різновидів вибрати – глянцеву або матову? Розглянемо, чим відрізняються ці два види покриття.

Варто зазначити, що вибір покриття в першу чергу справа смаку. Але, грунтуючись на технічних даних, матова черепиця вважається більш довговічною, але й коштує дорожче. Відповідно вибирати виріб потрібно орієнтуючись на бюджет, якість і особисті переваги. Саме за цими критеріями виробники просувають свій товар і залучають покупця.

Глянцева металочерепиця: переваги та недоліки

Глянцева металочерепиця – це стандартний і недорогий покрівельний матеріал, злегка нагадує профнастил. Її поверхня покрита поліестером, який відбиває сонячні промені. Завдяки цьому дах здається ідеально гладеньким.

Глянцеве покриттяЗ огляду на, те що глянцева металочерепиця може бути виготовлена ​​з найбільш міцної сталі і з оптимальними захисними шарами, таке покриття має незаперечні переваги:

  • Тривала служба: близько 15-25 років в залежності від основних параметрів покриття – товщини і якості сталі, рівня оцинковки, якості полімерного покриття.
  • Доступна вартість: купити глянцеву металочерепицю дешевше, ніж матову.
  • Стійкість до корозії. Обробка металу і полімеризація захищає від зовнішніх погодних факторів і зберігає привабливий вигляд будинку і головне – міцність даху.
  • Захист від вигорання. Незважаючи на блиск і високу ступінь світловідбивання, глянцева металочерепиця довго зберігає свій колір.

Але є і недоліки: менший термін служби, ніж у інших покриттів, менша товщина, а також труднощі в догляді.

Матова металочерепиця: переваги та недоліки

Цей матеріал має ідентичну технологію виробництва і схожі характеристики. Матові листи візуально нагадують природну черепицю. Такий ефект створюється завдяки наявності невеликих осередків на поверхні, що заломлюють світло.

Матове покриттяГоловними пунктами на користь матової металочерепиці виступають:

  • Довгий термін служби. Деякі виробники заявляють, що матова металочерепиця служить до 35 років. Термін служби в більшій мірі залежить від багатьох технічних параметрів, але оскільки полімерний шар в таких матеріалах товщий, це підвищує можливий термін служби.
  • Вишуканий зовнішній вигляд, який забезпечує оксамитова поверхня покриття і вдало підібраний відтінок.
  • Покриття не вимагає особливого догляду, пил і бруд майже непомітні на поверхні.
  • Покриття без блиску зазвичай довше зберігає колір за рахунок додаткового захисного шару, який оберігає від вигорання.

Безумовно, дорогий, ексклюзивний вид даху, накритий матовою металочерепицею, приваблює клієнтів з вишуканим смаком. Але ціна такого покриття дещо вища, ніж у аналогів.

Тонкощі вибору покриття

Покриття недарма називають захисно-декоративними. Першочергове завдання – захист сталі від негативних впливів, корозії, тому при виборі покриття спочатку звертайте увагу на склад (найбільш надійні покриття – на основі поліуретану), експлуатаційні характеристики і гарантію.

Але декоративна функція не менш важлива.  Покриття треба вибирати, виходячи з естетичних уподобань. Комусь подобається сяючий глянцевий дах, комусь – солідний матовий. Глянцеві покриття зустрічаються часто. Матові – рідше, візуально така покрівля виглядає «дорожче».

Спочатку рекомендуємо визначитися, яка текстура вам більше подобається – матова або глянцева. Потім – вибрати покриття. У палітрі кожного покриття представлені найбільш популярні відтінки (яскраві або стримані, однотонні або хамелеони- «металики») – ви напевно знайдете оптимальний варіант.

При виборі звертайте увагу на колірне сприйняття: матові покриття, як правило, виглядають темніше, ніж аналогічні глянцеві. Один і той же відтінок в матовому і глянцевому виконанні – це два різних кольори.