Який полікарбонат купити для теплиці?

Корисні поради

У теперішньому світі для спорудження теплиць найчастіше використовують такий сучасний матеріал, як полікарбонат. Хоча ми знаємо два види полікарбонату, сотовий і монолітний, для будівництва теплиць найчастіше використовують саме сотовий. Адже він краще зберігає тепло, легкий, завдяки чому спрощується його монтаж, гнучкий, прозорий та не пропускає ультрафіолетове проміння. Окрім цього, сотовий полікарбонат довговічний, стійкий до негативних впливів наколишнього середовища та має естетичний вигляд і може стати окрасою будь-якого ландшафту. Прекрасне співвідношення ціни та якості робить цей вид полікарбонату незамінним при спорудженні як теплиць, так і при будівництві інших споруд.

Якою має бути товщина полікарбонату?

Теплиці з полікарбонатуДля облаштування теплиць найкраще обирати полікарбонат товщиною від 4 до 10 мм, враховуючи при цьому показники температурного режиму регіону, снігове навантаження, конструкцію теплиці та крок обрешітки каркасу. Не варто економити на матеріалі, адже тонкий полікарбонат може не витримати снігового навантаження, проте не потрібно і переплачувати і купувати  товсту панель, адже у такому випадку втрачається світлопропускна здатність і зростає навантаження на каркас. При цьому слід враховувати і те, що при спорудженні теплиці арочного типу слід обирати гнучкий полікарбонат, а як відомо, гнучкість напряму залежить від товщини листа. Теплиці арочного типу із товщиною листа 6-10 мм найчастіше споруджують у регіонах із сильними снігопадами, а із помірними снігопадами – товщиною 4-6 мм.

Колір полікарбонату та захист від ультрафіолету

Сотовий полікарбонат для теплиць

Найкращим варіантом для теплиць є прозорі полікарбонатні панелі, які пропускають 80% світла, кольорові напівпрозорі листи пропускають лише 40-60% світла. Тому рослини краще ростимуть і розвиватимуться у середовищі, більш наближеному до природнього. Оскільки сотовий полікарбонат є полімерним матеріалом, то на нього чинить негативний вплив ультрафіолетове випромінювання. Тому для захисту та продовження терміну служби матеріалу на нього наноситься захисне покриття. При здійсненні монтажу панелей слід вкладати їх захисним покриттям доверху. Полікарбонат без захисту можна використовувати лише всередині приміщень. Проте деякі недобросовісні виробники наносять неякісне покриття, що значно зменшує термін служби матеріалу. Тому обираючи полікарбонатні плити слід звернути увагу на якість захисного покриття, рівномірність розміщення ребер сот полікарбонату, гладкість поверхні та умови зберігання матеріалу. Адже вони повинні зберігатися у лежачому положенні на рівній поверхні. Недорогий, високого гатунку сотовий полікарбонат, який сертифікований та відповідає усім вимогам якості від провідних українських та західноєвропейських виробників на теренах Західної України пропонує магазин салон “Зразок сучасної покрівлі”, що розташований у Львові по вул Липинського,54 (БТІ) та у Івано-Франківську по вул. Крихівецька, 2 (кільце біля Сільпо).

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1stargray
Aggregate Rating
5 based on 1 votes
Brand Name
Зразок сучасної покрівлі
Product Name
Полікарбонат для теплиці