Як вибрати євроштахети

Корисні поради

Облаштування паркану вимагає відповідальності не меншої, ніж будівництво будинку. Огорожа захищає від сторонніх поглядів, зменшує рівень шуму і пилу, надає ділянці завершений вигляд. Вигляд огорожі також багато говорить про смак господаря. Для установки надійного, довговічного забору необхідно правильно вибрати матеріал. Один з найпопулярніших – штахетник. Особливо високим попитом користується евроштахетник, що складається з металевих профільованих пластин.

Критерії вибору евроштахетника

ЄвроштахетиниЯкщо спочатку вибрати неякісний матеріал для установки забору, який часто привертає увагу низькими цінами, то в процесі експлуатації, скільки його не ремонтуй – міцності або естетичності досягти не вийде. Для довговічного та надійного паркану краще купувати евроштахетник, орієнтуючись на:

 • тип профілю;
 • товщину металу;
 • обробку країв;
 • габарити;
 • матеріал покриття;
 • зовнішні особливості;
 • ціну.

Головне, пам’ятати, що економія, може, і принесе вигоду конкретно зараз, але відгукнеться великими витратами потім.

Тип профілю

Перед тим, як вибрати металевий паркан, слід звернути увагу на профіль. Випускається три види: С-подібний (напівкруглий), П-подібний і М-подібний.

Напівкругла форма забезпечує хороші аеродинамічні властивості штахетин. Вона надає огорожі оригінальність. Кріпляться планки двома саморізами, що з одного боку підвищує витрату кріпильних елементів, але з іншого – знижує ймовірність пошкодження вітром або зриву.

П-подібна форма надає штахетинам вигляд трапеції з плоскими ребрами. Для закріплення тут також потрібно по два саморіза з боків планки, що позитивно відбивається на міцності конструкції.

М-подібна форма має плавний вигин. Дві гнуті рифлені поверхні надають виробу високий рівень жорсткості, що робить можливим кріплення на один шуруп. Однак при сильних поривах вітру існує ризик згину такої штахетини по центру.

Завальцьований край

Вибираючи, який металевий паркан краще, зверніть увагу на краї планок. У дешевих штахетин зазвичай загнуті тільки кути. Кращий варіант виробів, у яких завальцьовані всі краї – по всій довжині з двох сторін. Каток робить матеріал безпечним, запобігаючи ризик порізатися при монтажі або під час експлуатації забору, а також підвищує загальну жорсткість конструкції.

Стійкість до навантажень

Перед тим, як вибрати евроштахетник для забору, слід визначити вітрові навантаження в регіоні, до яких буде стійка ваша огорожа. Щоб металевому паркану не був страшний навіть ураган, рекомендується звертати увагу на:

 • висоту профілю – чим вона вища, тим міцніше планка, однак не варто захоплюватися, оптимальним варіантом вважається 20 мм;
 • кількість ребер жорсткості – крім профільних вигинів планки оснащуються додатковими желобками, що підвищують міцність. Чим їх більше, тим матеріал жорсткіше;
 • товщину металу – вона може бути в діапазоні 0,35-0,5 мм;
 • ширину штахетини – оптимальне значення 12 см.

Міцно кріпляться профілі закругленої і П-подібної форми за рахунок кріплення на два саморіза.

Розміри штакетин

Оптимальна ширина паркану – 110-130 міліметрів. Більш вузькІ потребують більшої кількості планок, що збільшить підсумкову суму і утруднить монтаж. Більш широкий підвищить «парусність».

Яка висота паркану підходить більше? Орієнтуйтеся на монтажні особливості, ціну та потреби. Якщо немає потреби в тому, щоб повністю закрити ділянку від перехожих, краще встановити планки висотою 1,8 метрів – це оптимальна висота, що перекриває висоту рівня очей людини. А також для кріплення таких штакетин потрібно дві горизонтальні поперечки, а не три.

Термін служби

На довговічність паркану для забору впливає те, яке у нього покриття. Планок з простою оцинковкою вистачає на 10-15 років. Деталі, покриті додатково поліестером, слугують приблизно 25-30 років. Якщо потрібно поставити паркан і забути про нього, краще купити штахетини з покриттям з пуралу або пластизолу. Вони забезпечують неушкодженість навіть в самих агресивних умовах протягом 40-50 років. Такі планки здатні витримати сильний вітер, перепади температур, кислотні дощі і куди більш їдкий мікроклімат хімічних підприємств.

Дизайн і колір

Кольори євроштахетинЕвроштахетник дозволяє вибрати будь-який колір по каталогу RAL. Планки можуть рівномірно фарбуватися порошковими барвниками або покриватися шаром з полімерних матеріалів, імітуючи, наприклад, дерево. Підтримується технологія текстурування, яка надає штахетнику відсутність відмінності від натурального дерева. Такий варіант гармонує з будь-якою ділянкою.

Щоб надати огорожі відчуття легкості, встановлюються білі штахетини. Такі планки виглядають витончено, урочисто, особливо в поєднанні з зеленню або квітами.

Надати екстер’єру оригінальність здатні горизонтальні паркани в стилі ранчо. Ціна їх вище традиційних огорож, а вигляд більш виграшний.

Урізноманітнити огорожу можна планками з напівкруглим верхнім різом, фігурними секціями, кованими елементами – наприклад, на опорах.

Ціни на металевий паркан

На огорожі з металевих планок краще не економити. Однак якщо потрібно зменшити витрати, можна вдатися до:

 • установки оцинкованих штакетин, які на третину дешевше виробів з полімерним покриттям;
 • покупки евроштахетника 1,8 метрів і нижче, що дозволить не встановлювати третю поперечину для опори;
 • монтажу вужчих штахетин з широкими проміжками;
 • формування забору тільки з одного ряду, що знизить естетичність зворотного боку (буде видно кріплення), але зменшить ціну.

Купувати тонший матеріал або планки з тонким покриттям не рекомендуємо – вони швидко піддаються корозії.

Порівняння дорогого евроштахетника з дешевим – основні відмінності

Дешевий штахетник відрізняється від дорогого не тільки цінником, але і:

 • товщиною цинкового покриття;
 • кількістю ребер жорсткості;
 • товщиною металу;
 • шириною планок;
 • видом покриття;
 • технологією виробництва.

За товщиною покриття розділяється на три типи: менше 100 г / м2, від 100 до 180 г / м2, від 180 до 275 г / м2. Відповідно до європейських стандартів при оцинкуванні металу, кількість цинку повинна бути не менше 275 г / м2, однак далеко не всі російські виробники дотримуються цього правила. Продавці, рекламуючи дешевий металевий паркан для забору, кажуть про знижки, хоча насправді економію дають не акційне зниження цін, а зменшення цинкового покриття до 50-60 г / м2. Встановлювати такий матеріал не дуже вигідно навіть на дачу, оскільки достатньо однієї подряпини, щоб навколо неї почалася корозія. Нерідко з корисливих міркувань маса цинку зовсім не вказується.

Чим більше ребер жорсткості, тим міцніше планки. Більш жорстка конструкція здатна краще протистояти сильним вітрам, перестрибуючим через огорожу котам і собакам, що для приватного сектора явище дуже часте. Однак з кількістю підсилюючих жолобів зростає і ціна.

Стандартна товщина металу – 0,35-0,5 мм. Більш тонкі профілі легко гнуться при найменших впливах, хоч і будуть дешевше.

Чим ширше планки, тим більше металу на них йде, а значить, збільшується ціна. Економити на ширині немає сенсу, тому що, купуючи вузькі штахетини, доведеться встановлювати їх частіше, число планок збільшиться, зросте витрата кріплень, а значить, витрати виявляться приблизно однаковими.

Дешеві штахетини не мають полімерного покриття, вони тільки оцинковуються. Нові планки виглядають яскравими, блискучими, але через деякий час тьмяніють, іржавіють, втрачають міцність. Більш виграшно виглядає евроштахетник з одностороннім полімерним покриттям. Оскільки друга сторона залишається менш захищеною, термін служби також скорочується, що і відбивається невисокою ціною. Дорожчі штахетини обробляються покриттям «Принтек» під дерево, двостороннім поліестером, пластизолом, пуралом або порошковою фарбою. Ці матеріали продовжують термін служби паркану до півстоліття. 

Ціна паркану залежить від обладнання на виробництві, де він виготовлявся. Більш якісне вальцювання дають довгі прокатні стани з великою кількістю роликів. Чим менше довжина стану та дешевше обладнання, тим нижче ціна планок, але і гірше якість.

Порівняння металевого паркана з дерев’яним

Деревяний парканНерідко власники дач або приватних будинків вибирають між дерев’яним або металевим парканом. Металевий тип походить від дерев’яного, тому зовні вони схожі, але відрізняються характеристиками і, звичайно ж, матеріалом виробництва.

Плюси і мінуси дерев’яного паркану

Паркан з дерев’яних рейок – справжня класика. 

Переваги:

 • можливість надати дереву будь-яку форму;
 • можливість наносити фарби будь-яких відтінків, велика кількість лакофарбових матеріалів;
 • естетика натуральної деревної текстури – волокна і візерунки добре виглядають на всіх ділянках;
 • поєднання з дерев’яними зрубами, більшість архітектурних стилів.

Однак недоліки здатні перекреслити всі переваги:

 • дерево швидко розсихається, тріскається, перекошується, втрачає вигляд від впливу дощів, сонця, вітру, температурних перепадів, комах – для підтримування виду доводиться постійно його підфарбовувати, обробляти просоченнями;
 • дерево добре горить;
 • дерев’яні жердини служать близько 10 років;
 • хороші, більш довговічні породи дерева стоять дуже дорого.

Плюси і мінуси металевого паркану

Заборні планки з металу виділяються наступні переваги:

 • відсутність корозії при виборі евроштахетника з хорошим цинковим покриттям і полімерної обробкою;
 • тонкі профілі в складеному вигляді не займають багато місця, вони легкі, що спрощує транспортування і монтаж;
 • кріпити металеві штахетини легше, ніж дерев’яні;
 • евроштахетник відразу готовий до установки, його не доводиться додатково обробляти;
 • паркан пофарбований відразу, на етапі виробництва, регулярної підфарбовування він теж не вимагає, якщо вибрано якісне полімерне покриття або порошкова фарба;
 • зносостійкість – паркан здатний впоратися з будь-якими вітрами і негодою;
 • абсолютна негорючість;
 • різноманіття форм профілю, варіантів оформлення, квітів, текстур і т.д.

Єдиний недолік – металеві паркани слабо поєднуються з дерев’яними будинками. Однак проблема вирішується вибором штахетин, оформлених під дерево.