Як вибрати профнастил для огорожі?

Корисні поради

 

 Ми, зазвичай, усі бажаємо щоб паркан навколо нашої ділянки мав сучасний та стильний вигляд, при цьому затрати на його монтаж були незначними. Паркан змонтований із профнастилу – це саме те, що вам потрібно. Естетична, стильна, сучасна, надійна, проста у використанні та монтажі і відносно недорога – ось основні характеристики такої огорожі. Профнастил доволі часто використовують для саме для загорожі тому, що він легкий, доволі міцний та має оптимальні габарити. Проте він відрізняється технічними характеристиками та кожен вид має свої особливості, котрі варто врахувати, здійснюючи свій вибір.

 

Профнастил з якою висотою хвилі найкраще вибрати для паркану? 

Найчастіше для парканів обирають стіновий профнастил, він маркується буквою “С”. Його суттєва відмінність від покрівельного профнастилу проявляється у висоті хвилі, яка також виконує функцію ребра жорсткості. У маркуванні висота хвилі позначається цифрою, яка стоїть поруч із буквою. Чим більша цифра, тим більша висота хвилі і відповідно більша жорсткість листа, більше вітрове навантаження він може витримати. Оскільки паркан із профнастилу має високу парусність, цей фактор є дуже важливим. Зазвичай для монтування загорожі використовують профнастил С-8. Він неважкий, недорогий, проте і недостатньо міцний і може деформуватися від механічних пошкоджень чи сильного пориву вітру, особливо якщо великі проміжки між стовпцями огорожі. Звести доволі міцний паркан дозволяє профнастил С-10. Він трішки дорожчий ніж С-8, проте це компенсується його кращою міцністю та надійністю. У регіонах із непростими погодними умовами краще все ж обирати профнастил С-14. Маючи трапецевидний профіль він виглядає доволі оригінально та часто використовується для обшивки воріт. Вигідно виділяється також універсальний профнастил марки С-15, адже його можна застосовувати як для паркану, так і для покрівлі чи фасаду. Маючи характерне широке ребро, він доволі міцний та надійний. Найміцніші у цьому ряді марки С-18, С-20 та С-21. Майже не відрізняються між собою та використовуються для монтажу парканів і покрівель. Якщо ж вам потрібна загорожа висотою більше ніж 2,5 м , то найкращий варіант – саме С-21. Адже завдяки підвищеній жорсткості ці листи практично не піддаються деформаціям та дуже добре витримують механічні навантаження. Плануючи монтаж огорожі варто врахувати і те, що профнастил виготовляють із листа металу однієї ширини – 1,25м. Обробляючи його на спеціальних станках, зменшують ширину за рахунок вигинів. Тому чим вище хвиля металопрофілю, тим вужчий сам лист. Якщо брати до уваги один лист – це не дуже кидається у вічі. Якщо ж у вас доволі довгий паркан, то вам знадобиться більше листів металопрофілю для його монтування. Також важливо врахувати і те, що листи повинні на стиках накладатися один на один на одну хвилю. 

Купуючи профнастил варто врахувати і такий фактор, як покриття. Адже від якості фарби, якою покрита сталь, суттєво залежить його надійність та довговічність. Якісний лист профнастилу повинен мати кілька шарів покриття: шар цинку, антикорозійний захист, грунтовка та шар кольорового полімеру. Буває також і просто покритий цинком чи алюцинком. Проте такий лист недовговічний та непрезентабельний. Тому  його найчастіше використовують у промислових цілях чи для зведення тимчасових споруд. Хоча листи, покриті алюцинком можна покрити додатково фарбою, проте вони у результаті будуть дорожчими, ніж профлисти з полімерним покриття, адже якісна фарба також дорога. Найчастіше для монтажу паркану використовують профлист, покритий поліестером. Він стійкий до атмосферних впливів та доволі надійний у використанні, має естетичний вигляд та відносно недорогий. При появі бруду його можна легко змити водою. Найдорожчий варіант – це лист, покритий пластизолом чи пуралом. Його зазвичай використовують у елітному будівницві через його високу ціну. Виглядаючи завжди як новий, цей лист розрахований на десятки років експлуатації.

 

Якою має бути товщина сталі для профнастилу?

Важливим фактором при виборі профнастилу є товщина стального листа, із якого вироблено профнастил. Неприйнятною для монтажу загорожі вважається товщина листа, менша 0,45мм. Якщо ж товщина листа менша, він може легко деформуватися від поривів вітру чи механічних пошкоджень. Варто також зазначити, що мається на увазі товщина оцинкованого листа  без полімерного покриття, адже з нанесеним покриттям товщина збільшиться. 

Колір профнастилу не впливає на якісні характеристики матеріалу, проте його обов’язково слід враховувати з естетичної точки зору. Загорожа має гармоніювати із навколишнім середовищем та доповнювати ландшафтний дизайн вашого подвір’я. У сучасному виробництві профнастилу найчастіше використовується полімерне покриття практично всього спектру RAL.  Проте все більшої популярності набирає покриття із доволі правдоподібною імітацією натурального каменю, дерева чи цегляної кладки. Тому обрати дизайн можна як під екстер’єр свого будинку, так і під дизайн цілої вулиці. 

Щоб отримати довговічну та сучасну огорожу варто докластися як матеріально, так і фізично. Проте ваші старання варті того, щоб створити надійний, порівняно недорогий, стійкий до механічних та атмосферних впливів, сучасний і стильний паркан. Враховуючи, що профнастил легко комбінується та поєднується із такими матеріалами як камінь чи дерево, ви маєте хорошу можливість створити унікальну загорожу у авторському виконанні.