Як вибрати колір для металочерепиці

Корисні поради

Вибір кольору металочерепиці

Колір металочерепиці підбирають з урахуванням цілого ряду факторів, в числі яких – архітектурне рішення будинку, колірна гамма фасаду і елементів зовнішньої обробки, особливості ландшафтного дизайну території, на якій розташована будівля, і т.п. Крім кількох базових відтінків кожен з виробників металочерепиці пропонує палітру кольорів. Це дозволяє підбирати відповідне рішення за будь-яких вимогах до зовнішнього вигляду покрівлі.

Металочерепиця

Як правильно оцінити колір металочерепиці?

Фахівці компанії “Зразок сучасної покрівлі” не рекомендують вибирати точний відтінок по колірних картками на сайтах виробників або продавців покрівельних матеріалів. Такі карти використовуються тільки для приблизної оцінки кольору. На його коректне відображення можуть впливати настройки монітора.

Краще оцінювати зразки готової продукції або покриттів безпосередньо в офісах компанії “Зразок сучасної покрівлі” або на готових об’єктах. Бажано подивитися, як обраний тон буде виглядати при яскравому освітленні, на сонці і в тіні. Багато виробників тільки приблизно дотримуються градації колірного каталогу RAL, і через це продукція різних марок може відрізнятися по тону навіть у разі, якщо ви замовляєте один і той же колір. При такому невідповідність готова покрівля буде виглядати неакуратно. Краще використовувати і металочерепицю, і добірні елементи одного і того ж виробника.

 

Найбільш поширені кольори

 

Існує кілька базових колірних рішень, які використовуються для покрівельних матеріалів найчастіше.

Зелений. Має глибокий, насичений відтінок, який може варіюватися від смарагдової зелені до моховитого, темного тону у різних виробників. Такі покрівлі гармонійно виглядають на тлі саду, озелененої території. Насичений зелений добре поєднується зі світлим фасадом – бежевим, фісташкові, молочним і т.п. Моховиті, сіро-зелені відтінки більш універсальні.

Коричневий. Точний відтінок може варіюватися від шоколадного до майже бежевого, пісочного. Найчастіше використовується металочерепиця з темним тоном. Вона виглядає досить респектабельно і стримано, добре поєднується з нейтральними, бежевими або майже білими, жовтими фасадами.

Червоний. Один з найбільш популярних варіантів, на його частку на російському ринку припадає близько 50% продажів. У гамі – відтінки від охри до цегельного, насиченого вишневого і т.п. Покрівельне покриття червоного кольору найбільш наближене за зовнішнім виглядом до традиційної керамічної черепиці, і тому його використовують найчастіше. Добре поєднується з фасадами, оформленими в теплих тонах.

Синій. Відтінок може бути насичено-кобальтові або майже сталевим. Колір гармонійно виглядає в поєднанні з фасадами холодних тонів: сірими і сріблястими, майже білими, блакитними і т.п. Виглядає такий дах яскраво і в той же час респектабельно. Особливо виграшним її зовнішній вигляд стає при яскравому освітленні.

Металлочерепиця

Фактура покриття металочерепиці, її колір

При виробництві для захисту стали від корозії використовуються полімерні покриття з різною фактурою поверхні. Її особливості можуть впливати на те, як колір матеріалу виглядає на даху:

глянцева поверхня: має більш-менш виражений відблиск, який формує помітні переливи. Металочерепиця за рахунок цього виглядає блискучою. Глянець робить колір покриття трохи приглушеним. Особливо ефектно він виглядає на темному покритті: коричневому, зеленому, графітним;

матова гладка поверхня: не змінює свій колір покриття, він виглядає так само, як на зразках виробника, залишаючись досить насиченим, вираженим;

матова поверхня з текстуруванням: яскраві кольорові відтінки виглядають більш глибокими, насиченими, виразними.

При виборі кольору металочерепиці необхідно враховувати, що стійкість різних відтінків буде різною. Так, темні або дуже яскраві кольори швидше вигоряють на сонці і стають приглушеними. Стримані, нейтральні тони зберігаються довше.

Підібрати точний відтінок можна декількома способами.

За допомогою онлайн-конструкторів. Деякі виробники покрівельних і фасадних матеріалів пропонують використовувати спеціальні конструктори для підбору покриття даху. У такій програмі необхідно вибрати колір фасаду, декоративних елементів і т.п. Після цього можна «приміряти» різні відтінки покрівельного покриття.

За таблицями сполучуваності. Їх також розробляють виробники покрівельних матеріалів. У таких таблицях для кожного з відтінків вказані ті кольори фасаду, з якими вони поєднуються найкраще.

За зразками продукції. Якщо колірне рішення для фасаду вже готове, можна особисто оцінити, як воно буде поєднуватися з тими чи іншими відтінками. Для цього краще використовувати зразки стали з нанесеними на неї полімерним покриттям. Такі поєднання варто оцінювати і при яскравому освітленні, і в тіні.