Як удешевити вартість даху

Корисні поради

Що впливає на ціну металочерепиці, профнастилу чи фальцу?

Плануючи монтаж нової покрівлі, незалежно від того, чи це новобудова, чи перекривають старий будинок, ми заздалегідь плануємо свої витрати і розраховуємо площу покрівлі. Знаючи, що площа даху, наприклад, 150 м кв, ми плануємо придбати металочерепицю саме на таку площу поверхні.

Проте, завітавши у магазин і поспілкувавшись із продавцем-консультантом, ми дізнаємося, що нам потрібно придбати листи металочерепиці, загальна  площа яких становить 240 кв. м. Підозрюючи, що нас обманюють, ми обдзвонюємо кілька магазинів і з подивом слухаємо ті ж самі розрахунки. Адже мало хто із нас раніше мав справу із монтажем покрівлі і лише згодом розуміємо причину такого казусу. Адже є такі терміни як робоча та загальна ширина листа металочерепиці.

Загальна ширина – це звичайна повна ширина листа, яка дещо може змінюватися в залежності від виробника. Досить поширеною є ширина 118 см. Її ми і візьмемо за основу. Якщо довжина вашої покрівлі 708 см, то поділивши її на ширину листа, тобто на 118 ми отримуємо 6. І розраховуємо, що на нашу ширину покрівлі нам потрібно 6 листів металочерепиці шириною 118 см. Проте у своїх розрахунках ми упустили таку важливу річ, як те, що листи монтуються не в стик один до одного, а частково накладаються один на одного, тому робоча ширина листа металочерепиці становить не 118 см, як ми розраховували, а лише 110 см. Тому поділивши 708 см на 110 см ми отримуємо 6,44, а отже, нам потрібно придбати на цей відрізок покрівлі 7 листів.

Якщо ж ви не хочете різати листи металочерепиці, щоб потім ці надрізи не почали ржавіти, можна підкоригувати проект будинку, зробити з кожного боку трішки більший виступ даху і тоді потреба у розрізанні листа відпаде сама собою. Проектуючи покрівлю будинку слід враховувати, що чим складніший проект, тим більше металочерепиці потрібно на його реалізацію, і відповідно, більше відходів у вас залишиться. Тому при проектуванні покрівлі потрібно проконсультуватися із фахівцями, які допоможуть спланувати покрівлю так, щоб було мінімум відходів.

Які є види конструкції даху?

Як ми уже згадували раніше, кількість відходів у значній мірі залежить від складності конструкції покрівлі. У нашому регіоні найчастіше монтують скатну покрівлю, яка в свою чергу поділяється на односкатну, двоскатну, напіввальмову, вальмову, шатрову, ламану, багатощипцеву, конічну, і звичайно буває і комбінована покрівля.

Одно- і двоскатна та вальмова покрівлі – найпрактичніше рішення у нашому регіоні

Односкатну покрівлю найчастіше використовують для невеликих будівель, це може бути садовий будиночок чи господарська будівля. Найпрактичніша і найбільш поширена у нашому регіоні двоскатна покрівля, яка складається із двох скатів, які можуть бути різної довжини, що поєднані коньком.

Напіввальмова та вальмова покрівля частково мають подібну конструкцію (два скати трикутної форми), ці покрівлі допомагають створити затишок та неповторність у мансардному приміщенні вашого помешкання.

Шатровий та  багатощипцевий види даху

Шатрова покрівля має пірамідальну форму і складається із кількох скатів-трикутників. Ламана покрівля, маючи великий кут нахилу, надає можливість облаштувати простору мансарду та надати екстер’єру вашого будинку неповторності та чарівності. Багатощипцева покрівля доволі складна у проектуванні, має форму багатокутника, проте фасад вашого будинку однозначно буде неперевершеним.

Конічна та комбінована покрівлі – найскладніші та найбільш вигадливі види

Конічні покрівлі використовують для накриття округлих приміщень, найчастіше це башточки чи альтанки. І насамкінець – комбінована покрівля. Із самої назви стає зрозуміло, що при такому різновиду даху можуть комбінуватися кілька різних типів покрівлі. Це найскладніша конструкція, яка вимагає більших затрат, проте результат цього вартий. Ваш будинок буде неперевершеним та оригінальним, на ньому, без сумніву, зупинятимуться погляди перехожих, він стане гордістю господаря та свідком його вишуканого та бездоганного смаку.

Всі ці види покрівлі, а також безкоштовну консультацію Ви зможете отримати на нашому сайті zspcompany.com.ua. Завітайте у наш салон у м. Львові за адресою вул. Липинського, 54 та переконайтеся у якості покрівельних матеріалів, представлених у нас.

Залишилися питання? Залишіть номер телефону, і ми передзвонимо в найкоротший час

Summary
Review Date
Reviewed Item
Як тип даху впливає на вартість перекриття?
Author Rating
51star1star1star1star1star