Як правильно обслуговувати та ремонтувати сотовий полікарбонат

Корисні поради

Як і будь-який інший будівельний матеріал, сотовий полікарбонат прослужить довго, якщо його періодично доглядати. По-перше, нагадаємо, що сотовий полікарбонат – це прозорий матеріал. У деяких випадках, як, наприклад, у теплицях, ця його властивість є ключовою. Протягом експлуатації листи втрачають прозорість за рахунок забруднення зовнішніх площин.

Тобто листи полікарбонату необхідно чистити, мити із різною частотою. Варто враховувати місце розташування теплиці та те, як швидко вона забруднюється. До того ж, іноді трапляються браковані саморізи, які згодом не виконують свою роботу. Чекати поки зламається велика кількість саморізів, як мінімум небезпечно для цілісності теплиці, робити цього не варто. Варто відразу змінити шуруп, що поламався, навіть якщо він на той момент буде тільки один такий.

Під час монтажу листів сотового полікарбонату слід переконатися, що сторона листа захищена від ультрафіолету звернена до верху. Якщо ж лист змонтований не правильно, і через якийсь час ви помічаєте, що лист став змінювати свої характеристики (жовкнути, тріщати і т.д.) варто негайно перевернути його, для того, щоб хоч якось продовжити термін служби полікарбонату.

Ремонт полікарбонату

Зазвичай у процесі експлуатації полікарбонатної теплиці матеріал показує досить високі характеристики стійкості до різних ушкоджень. Сам по собі він “не боїться” вологи, сонця та поривів вітру. Однак при роботі з гострим інвентарем або при випадкових ударах можна пошкодити пластик і на ньому можуть з’явитися тріщини, розриви, дірки. Важливо якнайшвидше усунути дефект, щоб матеріал не руйнувався далі, а при можливості замінити пошкоджену частину. 

Чим закрити дірку в полікарбонаті

Закриваємо дірку в полікарбонатіЯкщо розмір пошкодження в листі виявився значним, то полагодити його за допомогою герметика навряд чи вдасться. В цьому випадку на отвір доведеться встановлювати латку. Робиться це так:

 • Насамперед необхідно з вільного шматка аналогічного пластику вирізати латку потрібного розміру та форми.
 • Потім ретельно очистити поверхню основного листа, обов’язково обробити торці за допомогою спеціального скотчу, що герметизує.
 • Потім намазати краї латки гумовим клеєм і притиснути до полікарбонатного полотна на теплиці.
 • Після висихання клею латка буде жорстко зафіксована.

Перш ніж склеювати поверхні, потрібно обов’язково знежирити їх. В іншому випадку адгезія клейового складу буде неповноцінною, що з часом призведе до послаблення кріплення латки.

Також варто звернути увагу на спосіб, як закласти дірку в полікарбонаті без використання клею. Він дозволяє ефективно усунути масштабні пошкодження без заміни всієї панелі повністю. Для цього знадобиться металева монтажна стрічка. Роботи виконуються у такому порядку:

 • З пластику вирізається латка, краї якої на 4-5 см перевищують розміри пошкодження.
 • Герметизуються торці основного листа.
 • Поверхні ретельно очищаються, потім прикладаються один до одного.
 • Для зручності латку можна тимчасово зафіксувати на теплиці скотчем.
 • Потім полікарбонатні листи просвердлюються наскрізь, зверху та знизу від них встановлюється монтажна стрічка.
 • Листи щільно скріплюються болтами через стрічку.

Чим закласти щілини в полікарбонаті

Щоб залатати в полікарбонатному листі тріщину, можна використовувати спеціальний скотч для ремонту полікарбонату або призначену для герметизації торців стрічку. Але лише герметичну, а не перфоровану. Порядок робіт наступний:

 • Область у районі тріщини зачищається на ширину скотчу. Довжина очищеної області має перевищувати довжину тріщини на 3-5 см.
 • Потім на пошкоджену область наклеюється скотч для ремонту полікарбонату. Наклеювати його необхідно максимально щільно. Допускається розгладжування скотчу м’яким шпателем.
 • Потім скотч необхідно прогріти будівельним феном і ще раз пропрасувати. Таким чином буде забезпечено його максимально щільну та надійну фіксацію.

Як доглядати за полікарбонатомПерш ніж заклеїти полікарбонат на теплиці, оцініть характер пошкоджень. При великих масштабах заклеювання або нанесення скотчу може бути неефективним – причина тут криється в ослабленні конструктивної просторості листа. Тому, щоб уникнути надалі серйозного пошкодження парника сніговим покривом рекомендується ремонтувати його за допомогою металевої стрічки, прикріплюючи латки за допомогою болтових з’єднань.

Планове обслуговування

Планове обслуговування теплиць починається з огляду всієї споруди. Огляд проводять двічі на рік. Перший раз – навесні, перед початком висадки рослин, другий – після завершення сезону, восени. Найкращий час для проведення такої роботи – ясний та сонячний день без опадів. Це убереже деталі та елементи від небажаного влучення вологи, що може призвести до подальших виходів з ладу.

Огляд вимагатиме уважного обстеження всіх структурних елементів теплиці. Насамперед, потрібно ретельно обстежити саме покриття на наявність на ньому помутнінь, здуття, тріщин, вм’ятин або будь-яких інших деформацій.

За покриттям оглядається каркас. Потрібно перевірити, чи не постраждав він за час простою, чи не підмили опади опори, чи встановлені каркасні вироби. На деталях могла з’явитись корозія, тоді їх потрібно зачистити та покрити шаром фарби.

При огляді каркаса стане в нагоді звичайний рівень. Їм можна перевірити положення будівлі, вона має бути розташована строго горизонтально.