Вибираємо водостічну систему правильно

Корисні поради

При монтажі покрівлі будинку необхідно також здійснити і кріплення водостічної системи, адже вона забезпечує відведення дощової та талої води від будівлі, збереження даху, фасаду та фундаменту. Водостічна система повинна бути як якісною та водночас і мати естетичний вигляд, “вписуватися” у екстер’єр будинку. Вона складається із різноманітних елементів, тому перед купівлею варто чітко зрозуміти, що і у якій кількості Вам потрібно придбати. У першу чергу варто зробити заміри будівлі та визначити, які елементи та у якій кількості необхідно купити для цього приміщення. Вимірюючи ширину скату даху, ми визначаємо, якої довжини жолоб нам потрібен для монтажу, відстань від даху до землі відповідає довжині труби, яка потрібна для стоку води, також слід врахувати і висоту цоколя. Проте основним параметром є сама площа даху, адже від неї залежить діаметр жолоба та кількість воронок. При неправильному розрахунку співвідношення площі даху та діаметру жолоба і труби, жолоби та зливні труби не справлятимуться із великими об’ємами води і вона перетікатиме через жолоб та стікатиме по фасаду. Окрім жолоба та воронок у комплектацію також входять і з’єднувальні муфти для жолобів, кронштейни для кріплення жолобів, заглушки для краю жолоба, воронки, коліна, трійники, труби, кронштейн для кріплення труб, відвід. Сучасна водовідвідна система нагадує конструктор, який потрібно зібрати у певній послідовності, та при потребі можна замінити якийсь елемент з дефектом.

 

З яких матеріалів виробляють водостічні системи?

Сучасні водостічні системи виробляють із пластику, міді, алюмінію, оцинкованої сталі. Рекомендується обирати матеріал відповідно до покрівлі самого даху. Якщо дах покрито мідними листами, то і відповідно водостічну систему, зазвичай, також обирають мідну. Проте у більшості випадків в Україні обирають пластикові або оцинковані системи відводу води. В нас Ви можете купити пластикові водостічні системи Bryza.

Пластик – це легкість (мінімальне навантаження на карниз), звукоізоляція (не чути шуму води), стійкість до корозії та ультрафіолету, простота у монтажі, велика кольорова палітра, доступна ціна. Проте у пластку високий коефіцієнт лінійного розширення і його слід враховувати при монтажі системи (при перепаді температури резинові вставки  компенсують його).

Широкодоступним та популярним матеріалом раніше була оциковка. Проте через корозію такий матеріал довговічністю не вирізнявся. Зараз оцинковану сталь додатково покривають полімерами, що значно подовжує її термін експлуатації. Тому покрита полімером сталь не лише не поступається у довговічності пластику, а й переважає його. Зазвичай покритий металочерепицею дах доповнюють саме водостічними системами із оцинкованої сталі, покритої полімерами. Вони вирізняються міцністю, надійністю, стабільністю розмірів, широкою кольоровою гамою. Мінус – вага та можливість корозії при пошкодженні захисного шару покриття.

Отже, нюансів при виборі та монтажі водостічної системи будинку багато, тому врахувати та передбачити їх найкраще зможе фахівець. Таким чином найкраще проконсультуватися у цьому питанні із спеціалістами, а при бажанні та наявності вільного часу монтаж можна здійснити і своїми руками.