Вибираємо мансардне вікно разом

Корисні поради, Мансардні вікна

Вирішити проблему освітленості мансардного поверху та комфортного проживання в ньому Вам допоможуть сучасні мансардні вікна. Потрібно тільки зрозуміти, як правильно вибрати надійне вікно, щоб воно підійшло саме Вам. Впевнені, що наші рекомендації допоможуть в цьому!

Освітленість мансарди

Головна функція будь-якого вікна, як звичайного, так і мансардного – освітлення приміщень природним сонячним світлом. Купуючи вікно, в першу чергу, враховуйте прийняті в Україні норми освітленості, які прописані в державному нормативному документі – ДБН В.2.5-28-2006. Відповідно до прийнятих норм 1м2 скління вікна має припадати на 8-12м2 загальної площі приміщення, тобто в середньому пропорція виглядає як 1:10.

Зверніть увагу, що через мансардне вікно надходить на 40% більше світла, ніж через звичайне. За рахунок чого? Завдяки тому, що воно, будучи частиною покрівлі, встановлено в похилій площині.

Підбираємо оптимальні розміри мансардного вікна

Спираючись на норми освітленості, Ви можете розрахувати кількість вікон і їх розташування.

Довжину вікна підбирайте залежно від кута нахилу покрівлі. При підборі слід виходити з того, що його нижній край повинен встановлюватися на висоті мінімум 90см від «чистої» підлоги, а верхній – від 180 до 220см. Таке розташування забезпечує хорошу оглядовість з будь-якої позиції. Чим менше кут нахилу покрівлі, тим довше має бути вікно, і навпаки. Таким чином, можна зробити висновок про те, що, чим крутіше дах будинку (великий кут ухилу), тим менше довжина вікна. А при пологому даху (маленький кут) слід встановлювати вікна більшої довжини.

Ширину вікна підбирайте залежно від відстані між кроквяними балками. І вона повинна бути, як мінімум, на 6-7см менше цього параметра. Тобто з кожної сторони вікна необхідно залишити зазор в 3  3,5 см для того, щоб укласти утеплювач і тим самим попередити появу «містків» холоду.Для прикладу, якщо в будинку відстань між кроквами стандартна і дорівнює 80см, то мансардне вікно слід вибирати шириною 74см. Таким чином, у Вас залишиться 6см для зазорів – зліва і справа по 3 см.

 Яку кількість мансардних вікон вибрати?

Чим більше вікон, тим краще буде освітлено приміщення. Доведений факт – кілька маленьких вікон дають більше світла, ніж одне велике. Встановлювати їх можна на будь-якій висоті і під будь-яким кутом – все залежить від того, в якому місці мансарди Вам необхідно більш яскраве освітлення. Вікна, розташовані під коником даху, будуть краще висвітлювати центр кімнати. Якщо ж світло потрібен ближче до стін, вікна монтуються низько. Останній варіант прийнятний також, якщо Вам хочеться не тільки милуватися небом, а й бачити те, що відбувається внизу.

Від висоти встановлення залежить і вибір відповідної моделі вікна. Їх всього 3, і відрізняються вони між собою способом відкривання віконної стулки. Давайте більш детально ознайомимося з кожною з них.

Модель з центральною віссю повороту стулки

Ця модель – найпоширеніша і найбільш прийнятна за ціною. Такі вікна забезпечують оптимальне освітлення і провітрювання мансардного приміщення, але встановлювати їх краще в важкодоступних місцях, на великій висоті. При установці на рекомендованої висоті – 90см від нижнього краю вікна до підлоги, Вам буде незручно ними користуватися. Адже частина стулки при відкриванні входить всередину приміщення, і, перебуваючи поруч з відкритим вікном, можна випадково про неї вдаритися.

Управляти вікном з центральною віссю повороту стулки, встановленим на великій висоті, можна за допомогою спеціального жердини. Втім, на базі такого вікна створені і більш вдосконалені варіанти з електричним керуванням, оснащені пультом дистанційного керування або клавішею-вимикачем.

Модель з піднятою на ¾ висоти вікна віссю повороту стулки

 Ці вікна відрізняються від традиційної моделі більшою функціональністю, безпекою і підвищеним комфортом. Зручність користування ними полягає ще і в тому, що велика частина відкритої стулки звернена назовні, а менша – всередину, причому її габарити не виходять за межі укосів. Людині ніщо не заважає перебувати біля відкритого вікна, стоячи в повний зріст.

Модель з верхньої / двома осями повороту стулки

Найбільш комфортні у використанні вікна, відносяться до класу «преміум» – з комбінованою системою відкривання: по верхній осі і поворотом в ¾ висоти вікна. Вони мають підвищену теплоізоляцією за рахунок вбудованого термоизоляционного блоку, і управляти ними потрібно за допомогою однієї багатофункціональної ручки, розташованої внизу вікна. Такі вікна можуть оснащуватися двокамерним склопакетом і відносяться до 5-ого (найвищого) класу безпеки.

Тепер, проаналізувавши всі «за» і «проти», Ви можете вибрати найбільш підходящу модель мансардного вікна. Але врахуйте – кожна мансардне вікно може встановлюватися тільки в покрівлю з певним кутом нахилу. Наприклад, одні вікна монтуються при вугіллі ухилу даху 20-65 ° (з піднятою на ¾ і верхньою віссю відкривання), а інші – при 15-90 ° (з центральною) і т.д.