Тонкощі монтажу вінілового сайдингу взимку

Корисні поради, Сайдинг

Утеплювати фасад і обшивати його будь-якими оздоблювальними матеріалами все ж таки краще в літній час. В даний період є безліч факторів, які створюють сприятливі умови для виконання всього процесу:

 • легко готувати поверхню;
 • основа повністю звільняється від зайвої вологи природним шляхом;
 • немає сильних поривів вітру, які можуть відірвати утеплювач чи обробку;
 • температурний режим сприятливий для монтажу панелей.

Але якщо є необхідність виконати обшивку будинку саме взимку, зробити це можна. При цьому необхідно дотримуватися цілого ряду умов та рекомендацій, які допоможуть зберегти матеріали в цілості, і результат буде непоганим.

Що необхідно пам’ятати при монтажі сайдинга взимку

 1. З підвищенням температури сайдинг розширюватиметься.Правила встановлення сайдингу в холодний період

Тому при негативних температурах залишайте проміжок 10 мм у місцях стикування сайдинга.

 1. Рекомендована температурна межа для різання сайдингу «-5°».

Тому різання краще робіть у більш-менш теплому приміщенні. При цьому сайдинг повинен пролежати в цьому приміщенні щонайменше 24 години перед різкою та монтажем.

 1. Для розпилювання сайдинга використовуйте ножівку з дрібними зубами.

При спробі розпилу за допомогою ножиць по металу, електричної пилки або лобзика ви швидше за все зіпсуєте сайдинг і дарма згаєте час.

 1. На холоді сайдинг стає тендітнішим.

Для кріплення використовуйте шурупи, але не вкручуйте їх до межі (залишайте проміжок під капелюшком 1-2 мм).

 1. Після монтажу сайдинг повинен трохи рухатись у сторони по периметру перфорації.

Спробуйте посунути сайдинг рукою — якщо лист нерухомий, необхідно послабити саморізи.

 1. Світловий день взимку коротший.

Плануйте роботу так, щоб встигнути виконати її до того, як стемніє.

 1. Взимку потрібно з більшою відповідальністю ставитися до безпеки під час монтажних робіт.

Одягайте зручний і теплий одяг. Будьте обережнішими, використовуючи будівельне риштування, адже на них може утворитися лід.

В яких випадках не можна монтувати сайдинг в холодний період

Допустима мінусова температура залежить від матеріалу, з якого виготовлений сайдинг.

Яким би якісним не був матеріал обробки, є обставини, за яких монтаж категорично заборонено.Тонкощі монтажу вінілового сайдинга взимку

 • Під час рясного снігопаду чи дощу ставити обшивку не можна. За таких умов складно правильно закріпити матеріал. Хоча сама по собі вологість не надто впливає на стан вінілових чи металевих панелей та сталевого каркасу, роботи проводити складно. Також за таких умов забороняється проводити утеплення.
 • Для монтажу сайдинга на фасад, температура взимку має вирішальне значення. Однак, цей показник залежить від матеріалу. Вініловий сайдинг стає крихким за температури нижче -5°С. Різати або кріпити його стає дуже складно, тому що він легко ламається і дає тріщини. Дещо стійкіший акриловий – його допускається ставити при температурах до -15°С.
 • Металевий сайдинг практично не змінює користувацькі характеристики при температурі нижче нуля. Але тут вже має значення умови монтажу. Працювати на морозі з металом, який чудово проводить тепло, неможливо. А фіброцементний сайдинг виробник не дозволить ставити за температури нижче +1°С. За всіх своїх переваг цей матеріал на холоді стає ще більш крихким, ніж вініловий пластик. При цьому вага бетонних ламелів набагато більша, що робить укладання вкрай складним.
 • При зледенінні стін обробляти їх – марнування часу і грошей. Коли кірка льоду розтане, вода буде проникати в утеплювач крізь гідроізоляцію або накопичуватися на тильній стороні обробки. Це призведе до незворотного псування утеплювача, обшивки.
 • Не можна змонтувати обшивку за сильного вітру. Ламелі мають досить велику довжину. При цьому товщина металу або пластику невелика, панель прогинається під дією вітру та під власною вагою.

Як бачите, монтаж сайдинга взимку – це не така вже нездійсненна задача, навпаки, якщо виконувати монтаж підготовленим, зі знанням справи, то Ви обов’язково залишитеся задоволені результатом.