Що враховувати під час встановлення паркану

Корисні поради, Паркани

Паркан є невід’ємною частиною облаштування території приватних будинків, адміністративних та соціальних об’єктів, міської інфраструктури, складів, виробництв тощо. При монтажі конструкції повинні враховуватися правила встановлення паркану, вимоги нормативів та техніки безпеки. Тому необхідно ретельно вивчити, як встановити паркан правильно, а краще довірити роботу фахівцям з профільних компаній, які виконають монтаж якісно і нададуть гарантію.

Вимоги до розміщення паркану

При встановленні забору потрібно обов’язково дотримуватися протипожежних норм, що гарантують безпеку вашої власності та сусідів. Якщо будинки будуть близько розташовуватися до огорожі, це дасть можливість вогню швидко перекинутися на огорожу і будинок, що стоїть поруч. Для пожежної машини має бути місце, яке дозволить їй заїхати на територію та з безпечної відстані погасити пожежу. Допустима відстань від паркану до найближчої будови залежить від того, з яких матеріалів вони виготовлені:Вимоги до розміщення паркану

 • 6 метрів, це стосується приміщень та споруд з негорючих речовин – бетону або цегли;
 • 8 метрів для споруд із негорючих речовин, але з дерев’яними елементами;
 • не менше 8 метрів має бути відстань при поєднанні горючих та негорючих елементів у вашій споруді;
 • 15 метрів повинні дотримуватись господарі з повністю дерев’яними конструкціями.

При встановленні паркану потрібно дотримуватися і санітарно-побутових норм:

 • Паркан повинен бути встановлений мінімум за 3 метри від житлового будинку, причому вимірювання потрібно проводити від цоколя до огорожі.
 • Найменший проміжок між парканом і найближчою господарською спорудою — 1 м. Скат даху будівлі повинен бути зроблений у бік вашої, а не сусідської ділянки.
 • Від паркану до будівлі, в якій міститься птах, має бути більше 4 м.
 • Від паркану до чагарників має бути не менше метра, до середніх дерев – не менше 2 м, а до високих – від 4 м.
 • Туалет і вигрібні ями повинні розташовуватись не ближче 12 м від огорожі.

Узгодження з сусідами

Для початку вивчіть наявні документи – межовий та кадастровий плани, в яких прописані межі та площа вашої ділянки. Погодьте установку паркану з сусідами (це потрібно робити, навіть якщо сусіди не заперечують проти встановлення паркану саме в цьому місці).

Діємо так:

 1. Чітко обумовлюємо місце встановлення огорожі на межі двох ділянок, розмічаючи лінію, за якою планується встановлення паркану.
 2. Складаємо акт, в якому наводимо план ділянок, що межують, із зазначеною огорожею.
 3. В акті відображаємо не тільки місце встановлення огорожі, але і її основні характеристики (наявність та габарити фундаменту, висоту, матеріал).
 4. Акт підписуєте ви самі та сусіди (достатньо підписи сусідів, на яких оформлено право власності), після чого він узгоджується з кадастровим інженером.

Якщо з сусідами не вдалося домовитися, для виходу зі спірної ситуації спочатку варто звернутися до геодезиста. Він надасть готовий план території із зазначеними межовими знаками. Його потрібно узгодити у відповідних органах і після цього можна переходити до встановлення огорожі.

Вибираючи різновид паркану, його складових та матеріал, слід брати до уваги такі факти:На що слід звернути увагу під час встановлення паркану

 • стан ґрунту. Цей момент дуже важливий, оскільки визначає вибір закріплення опорних стовпів. Наприклад, важкий глинястий грунт може просто «виштовхнути» стовпи із землі. У цьому випадку варто вибрати надійніший спосіб кріплення;
 • клімат та рельєф місцевості. Якщо будинок і територія навколо нього знаходяться в зоні, схильній до сильних вітрів, потрібно знати, що паркан повинен бути або розрідженим, або стійким, встановленим на фундаменті. Крім цього, при встановленні не слід створювати великих прольотів суцільного полотна огорожі, щоб не збільшувати вітрильність;
 • вибір матеріалу. З естетичного погляду бажано, щоб паркан стилістично відповідав дизайну самого будинку. Наприклад, для будинку зі зрубу підійде паркан із дерев’яного штакетника. Колір огорожі також залежить від колірної гами вашої ділянки та будинку. Багато дизайнерів радять господарям заміських будинків звернути увагу на такі кольори, як охровий, світло-сірий, жовтувато-коричневий. Вони дуже виграшно виглядають і добре вписуються в природне середовище;
 • Для захисту опорних стовпів від опадів обов’язково варто встановити карнизи. Вони бувають декількох різновидів – у вигляді кулястих вершинок на стовпах, плоских плит, що звисають по краях і т.д.