Найбільш вдалий час для встановлення даху

Корисні поради

Якщо Ви хочете заощадити на покрівельному матеріалі (при цьому не втративши в якості), то варто купити покрівельний матеріал (металочерепицю, профнастил, фальц) взимку. Чому? Взимку ціни на метал починають падати, в зв’язку зі зниженим попитом на покрівельний матеріал з металу. Отже, покрівля починає дешевшати. При покупці матеріалу взимку ви зіткнетеся з такою проблемою як зберігання металу. Тут вас можуть виручити різні акції місцевих виробників: «Купи зараз – Забери потім», завдяки яким ваш покрівельний, фасадний матеріал або паркан зберігатимуться до початку будівництва в рулоні у виробника. Що дозволить вам отримати економію і необхідні терміни.

Коли краще утеплювати дах

В ідеалі дах крити навесні – влітку, на початку осені, коли будівельним роботам сприяє погода: немає опадів, не холодно, не дме сильний вітер. Якщо часу немає, і дах потрібно крити терміново, то варто вибирати такі дні, коли за прогнозом погоди небо без атмосферних опадів. Але врахуйте, що працюючи на висоті, на холоді, ви можете захворіти.

Якщо в поточному сезоні у вас не вийшло встановити на будинок постійний дах, то краще встановити на осінньо-зимовий період тимчасовий. Так зруби з брусу, колод, оциліндровки, каркасні будови накривають тимчасовим дахом. Для цих цілей найкраще підходить: руберойд, рубемаст, склоізол. Це найдешевший варіант покрівлі даху.

А ось плівка, пергамін для тимчасового даху абсолютно не підходять, так як під силою вітру або снігу вони шматками швидко рвуться. Цегляні будинки, якщо навіть не прикривають, то укладають на стіни якусь гідроізоляцію.

У будь-якому випадку взимку варто декілька разів навідатися до будівлі, і подивитися на стан тимчасової покрівлі: можливо, доведеться щось підправити.

Тимчасове покриття даху

Таким чином, тимчасово, але накривати дах варто: дощ або сніг не так промочать стіни по верху, це означає, що не буде втрачена міцність будови.

Коли ж ви будете приступати до процесу покрівлі постійної даху, то обов’язково дайте зрубу підсохнути протягом декількох теплих і сонячних днів. Дерево не любить, коли його в сирому вигляді накривають герметичним дахом.