Мансардне вікно – правила та помилки встановлення

Корисні поради, Мансардні вікна

Мансардні вікна монтують між кроквами даху або в риштування. В ідеалі вони повинні бути в одній площині з покрівлею. А тому мансардні вікна приймають на себе такі самі навантаження, що й покрівля — це град, важкий сніг, штормовий вітер та інші. Суворі умови експлуатації диктують особливі вимоги не тільки до якості вікон, а й до монтажу. Якщо мансардні вікна встановити неправильно, рано чи пізно ви зіткнетеся з рядом проблем, часто непоправних. Ми розглянемо найчастіші помилки, яких багато хто припускає при установці мансардних вікон своїми руками.

Неправильне розташування вікна

Вирішуючи питання, як встановлювати вікна, знайдіть правильне місце на даху: далеко від труб, стиків, стін, що примикають. Усі внутрішні кути покрівлі взимку затримують сніг, а в негоду – вологу. Якщо навколо рами накопичуватиметься вода, жодна ізоляція не витримає. У крайньому випадку, коли складний рельєф покрівлі не дозволяє вибрати рівне місце, покладіть по периметру вікна нагрівальний кабель антизледеніння. Або доведеться систематично очищати вікна від снігу. 

Неправильні укоси

Щоб склопакет повністю «омивався» теплим повітрям, потрібно грамотно сформувати укоси мансардного вікна при монтажі. Верхній укос повинен розташовуватися паралельно підлозі, нижній – перпендикулярно до підлоги.

Найбільш розповсюджені помилкиЯкщо не дотриматися цієї технології, конвекція теплого повітря в зоні мансардного вікна буде порушена. У холодну пору року склопакет не достатньо прогрівається, тому на ньому з’явиться конденсат, а можливо і лід.

Правильно: Робити укоси розкритої форми: верхній паралельно підлозі, нижній – перпендикулярно.

Неправильно: Встановлювати укоси мансардного вікна під довільним кутом.

Погана тепло- та пароізоляція.

Як встановити вікно в мансарді, щоб уникнути протікання? Знадобиться паро- і теплоізоляція. Для вирішення першого завдання неприпустимі ніякі пошкодження – щілини, розриви, проколи, інакше вологе повітря проникне під шар захисту і перетвориться на конденсат. Пароізоляція вікна має герметично з’єднуватися з пароізоляцією покрівлі. Те саме і з теплоізоляцією: якщо не буде герметичності, утворюється місток холоду, що збирає конденсат. Слід звернути увагу і на товщину та кількість контурів утеплення по периметру рами та під укосами. Недостатня кількість утеплювача призведе до промерзання вікна.

Неправильно виставлені проміжки

Під час встановлення мансардних вікон важливо виставити правильні проміжки між коробкою та поворотною стулкою. Вони мають бути однаковими з усіх чотирьох сторін. Якщо ви не відрегулюєте положення стулки щодо коробки, навіть невеликі перекоси призведуть до труднощів у відкриванні і не тільки.Як уникнути помилок при монтажі

У криво встановленому вікні може деформуватися і навіть розколотись рама (якщо вона дерев’яна). Крім того, зазори не можна робити надто великими. Якщо рама примикатиме до коробки нещільно, то через протікання почнуть гнити дерев’яні елементи покрівлі.

Правильно: Витримати однакову відстань між рамою та стулкою вікна.

Неправильно: Допускати перекоси геометрії мансардного вікна, залишати занадто великі проміжки між контурами.

Погана вентиляція мансарди

Відсутність припливно-витяжної вентиляції в мансарді майже завжди призводить до зледеніння вікон. Зазвичай такі вікна обладнані вентиляційним клапаном, що втягує повітря з вулиці. Якщо в приміщенні відсутня витяжка, через клапан на вулицю піде тепле повітря, тому із зовнішнього боку на ньому намерзатиме лід. Неможливо організувати грамотну вентиляцію у приміщенні? Хоча б регулярно його провітрюйте.

Неякісне водовідведення

Перед тим, як ставити вікна, подумайте про водовідведення, щоб потоки води з даху не накопичувалися біля рам. Якщо кілька вікон знаходяться поруч, між ними необхідно прокласти водовідвідний жолоб. Він герметично з’єднується з окладами та не перекривається покрівельним матеріалом. Потрібно подбати і про те, щоб вода, що просочилася під покрівлю або випала у вигляді конденсату, не затікала у стик даху та вікна. Для цього над вікном у скат монтують жолоб, що відводить воду в міжкроквяну зону. Щоб зібрати вологу, що стікає гідроізоляцією, плівку розрізають і також заводять в жолоб.

Ми перерахували найчастіші помилки, яких ви можете припуститися при встановленні мансардних вікон своїми руками. Але набагато гірше, якщо ці самі проблеми ви отримаєте, звернувшись за допомогою до сторонніх монтажників. Пам’ятайте, що самі собою мансардні вікна від надійного виробника не протікають. Течуть примикання та ізоляційні шари, накопичується конденсат. А причини цих бід криються у неправильному монтажі.