Характеристики мінвати: основні переваги використання кам`яної вати при утепленні будинку

Корисні поради

Характеристики мінвати

Часто для утеплення своїх помешкань ми використовуємо такий матеріал як кам’яна вата. І це не випадково, адже у неї чудові характеристики: не боїться вогню, екологічно безпечна та легка у монтажі. Одним із її різновидів є базальтовий утеплювач, який також є екологічно безпечним та нешкідливим для нашого здоров`я. У нашому регіоні, будь це Львів чи Івано-Франківськ, базальтова вата заслужено зайняла чільне місце у своєму сегменті. Це утеплення широко застосовують як при утепленні приватних помешкань, так і при зведенні промислових приміщень.

Одним із різновидів мінеральної вати є базальтова вата. Якщо мінеральну вату виробляють із шлаків металургійного виробництва, то основу базальтової складають тонкі волокна розплавленої породи габро-базальту. При виробництві гірську породу подрібнюють, розплавлюють у печі при температурі 1500 градусів, подають на барабани, що обертаються та обдуваються повітряними потоками та отримують волокна товщиною не більше ніж 7 мікрон. Довжина волокон не повинна перевищувати 5 сантиметрів. Для пружності та міцності волокон додають особливий склад, що зв’язує їх. У кінці сировину нагрівають до температури 300 градусів та двічі пропускають крізь прес. А помітили таку незвичайну сировину винахідливі гавайці. Саме вони першими зауважили незвичайні волокна, що утворюються після викиду та остигання лави із жерла вулкана.

Теплопровідність мінеральної вати

Хаотично розміщені волокна у базальтовій ваті забезпечують їй велику кількість прошарків повітря поміж волокон. Тому цей утеплювач- чудовий теплоізолятор, у якого надзвичайно низький коефіцієнт теплопровідності. У порівнянні із іншими матеріалами, такими як цегла чи дерево, у мінеральної вати прекрасні технічні характеристики, адже щоб досягти рівноцінного результату, який дає 10см утеплювача, щільністю 100кг на метр кубічний, потрібно збудувати стіну із керамічної цегли завтовшки 117см, із силікатної – двометрову. Навіть шар деревини має бути 25 см.

Вбирання вологи мінватою

На відміну від звичайної мінвати, яка вбирає значну кількість води, що збільшує її теплопровідність, базальтова вата води практично не вбирає. Тому її найчастіше застосовують для утеплення будинку із підвищеною вологістю.

Паропроникність

Базальтова вата володіє прекрасною паропроникністю, адже волога легко проходить крізь утеплювач не утворюючи конденсату, чим заслужила те, що її широко застосовують при утепленні сауни чи лазі, хоча і у звичайних житлових приміщеннях вона підтримує оптимальний вологісний та температурний режим.

Вогнестійкість

Кам’яна вата визнається як негорючий матеріал, який навіть може перегородити шлях вогню. Адже максимальна температура, яку витримує цей матеріал і не плавиться – 1114 градусів за Цельсієм.  Тому її можна застосовувати при утепленні будь-яких приміщень та конструкцій.

Звукоізоляція

Базальтова вата – прекрасний звукоізолятор, який поглинаючи звуки захищає від зайвого шуму помешкання. Адже цей матеріал приглушує звукові хвилі, які поширюються всередині стіни.

Міцність

Як ми уже згадували раніше, волокна всередині вати розміщені хаотично, саме завдяки цьому базальтова вата може витримувати значні навантаження та не змінювати розміру та форми тривалий період часу. Проте цей показник у значній мірі залежить від технічних характеристик, адже вони можуть суттєво різнитися.

Мінвата: біологічна та хімічна активність

Цей матеріал чудово почувається у агресивному середовищі, він не гниє, не вражається шкідливими мікроорганізмами, не придатний для житла для різноманітних гризунів. Тому базальтову вату часто використовують не тільки для утеплення помешкань, але і для ізоляції технічних споруд.

Безпека мінеральної вати

Як ми уже згадували раніше, кам’яна вата екологічно безпечна. Окрім цього, на відміну від скловати, вона не викликає алергії та не подразнює шкіри. І хоч вона буває різної щільності і дещо різниться технічними характеристиками, проте її об’єднує висока міцність та досить тривалий термін експлуатації.

Використання кам`яної вати в утепленні та шумоізоляції

Зваживши усі технічні характеристики базальтової вати робимо висновок, що використовувати її можна будь-де, проте особливо рекомендуємо у приміщеннях із підвищеною вологістю, стінах із сендвіч-панелей, корабельних кострукціях, трубопроводах, а також як перепону від вогню для ізоляції вентиляційних труб та будівельних конструкцій.

Недоліки базальтової вати

Маючи надзвичайно велику кількість плюсів, базальтова вата звичайно має і певні недоліки. Найголовнішим із них напевно є висока ціна. Адже висока якість та екологічна чистота дешевою не може бути. Як і у більшості інших утеплювачів слабким місцем цього матеріалу є шви, адже саме на стиках послаблюється герметичність конструкції. При монтажі цього матеріалу піднімається базальтовий пил, тому при роботі із ним краще використовувати респіратор. Здатність пропускати пару у деяких випадках перетворюється на мінус, тому при утепленні, наприклад, фундаменту будівлі, краще використати інший матеріал. Проте, безперечно, базальтова вати є прекрасним утеплювачем, доцільність використання якого не викликає сумнівів у нікого. Ознайомитися із найкращими пропозиціями базальтової вати та купити її у Львові чи Івано-Франківську можна у магазині “Зразок сучасної покрівлі”.

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1stargray
Aggregate Rating
4 based on 1 votes
Brand Name
Техноніколь
Product Name
Мінвата