Догляд за мансардними вікнами в зимовий період

Корисні поради, Мансардні вікна

Мансардні вікна – це стильне, оригінальне та функціональне рішення для заміського будинку. Як і будь-які вікна, вони потребують догляду. І якщо влітку достатньо відкрити вікно, щоб протерти його після дощу або змахнути листя, то взимку мало хто знає, як правильно позбутися снігу на вікні, щоб на ньому не утворилася льоду.

З одного боку, досить просто боротися із наносами снігу, якщо зробити покрівлю з підігрівом. У місцях частого скупчення снігу буде прокладений кабель, що нагрівається, який періодично розтоплюватиме сніг і лід.

З іншого боку, не всі згодні на додаткові витрати електрики, якою доводиться періодично обігрівати вулицю.

Яких запобіжних заходів можна дотримуватися крім підігріву?

Монтаж

Поради по догляду за мансардними вікнами взимкуПерший момент, який контролюють ще під час монтажу, – якісна гідроізоляція, а також утеплення та пароізоляція.

На мансардне вікно встановлюють спеціальний гідроізолюючий та теплоізолюючий оклад. Для утеплення укосів використовують мінеральну вату.

Вкластися в теплі мансардні вікна недостатньо – дуже важливим є їх теплий монтаж. Вікна варто встановлювати в утеплювальні рами або коміри, а простір навколо них ретельно заповнювати ізоляційним матеріалом. Завдяки цьому вікно буде вбудоване у шар утеплювача даху. Необхідним доповненням до теплоізоляції по периметру вікна стануть манжети ущільнювачів: зсередини – пароізоляційний, а зовні – вітрозахисний, але паропроникний.

Вентиляція

Важливість вентиляції мансарди особливо стає актуальною зимою, коли немає можливості часто відкривати вікно для провітрювання (через холод, сніг, що покриває віконну конструкцію тощо). Існує кілька способів провітрювання приміщення. Їх можна застосовувати як окремо, так і в комбінації. 

  • Перший метод. Встановити на вікно клапан припливної вентиляції. Дане рішення є невеликою конструкцією, яка кріпиться у верхній частині рами. Клапан призначений для створення оптимального мікроклімату всередині заскленого приміщення, а також виведення з нього надлишків вологи. 
  • Другий варіант провітрювання – зробити в кроквах кілька отворів. Таким чином, можна досягти бажаного ефекту у вентилюванні приміщення.

Захисні ролети

Практичним рішенням для мансардних вікон у разі снігопаду можуть бути зовнішні ролети або маркізи, які можна закрити під час випадання опадів. Вони утворюють подобу броні та ефективні навіть перед градом. Однак це вимагає присутності в будинку когось із мешканців або інтеграції в систему Smart Home, що дозволить управління жалюзями дистанційно. Перебування в оселі означає для домочадців прийняття деякої незручності – відсутності природного світла всередині приміщення під час снігопаду.

Опалення

Деякі домовласники вирішують встановити обігрівачі в безпосередній близькості до мансардного вікна. Це сприяє тому, що нагріте повітря розтоплює на ньому сніг, дозволяючи світлу проникати всередину. Однак на практиці це означає величезні втрати тепла та збільшення витрат на опалення будинку. З іншого боку, якщо на вікні тане сніг при обігріві зсередини, це ознака його поганої герметичності та низької енергоефективності.

Очищення від снігу

Більшість сучасних мансардних вікон мають однокамерні, а все частіше двокамерні склопакети з гарною ізоляцією. Вони запобігають витоку тепла, але зовнішнє скло залишається холодним і на ньому сніг не тане. Тому звичайне явище – сніжна шапка, що лежить на вікні. Вона не має іншої можливості розтопитися, окрім як під впливом сонячного світла. Таким чином, щоб впустити денне світло у приміщення, необхідно очистити вікна від снігу. Чим він пишніший і не намоклий, тим легше.Очищення мансардних вікон від снігу

Найпоширеніший спосіб очищення мансардного вікна від снігу та льоду – це механічний метод, який дратує більшість власників такого скління. Якщо у вас є досить високі сходи та ракель (своєрідна мотика на довгій палиці), прибирання снігу з поверхні вікон займе не більше кількох хвилин. Коли довжини сходів недостатньо, наприклад, у високому або багатоквартирному будинку, доведеться лізти на дах, щоб прибрати сніг із вікон. Однак це досить небезпечно (необхідно убезпечити себе мотузкою) і потребує гарної фізичної підготовки. Тому, щоб уникнути падіння з даху, краще звернутися за допомогою до фахівців, які займаються цим щодня.

Деякі люди вважають за краще відкривати вікно і прибирати сніг, не підіймаючись на дах. Однак тоді сніг завжди потраплятиме всередину: мінімум через відкидне вікно (зовнішня площина стулки постійно знаходиться зовні), і найбільше через поворотне вікно (при відкритті верхня площина стулки знаходиться всередині кімнати). Якщо у нього вісь обертання знаходиться близько до центру, можна просто захистити підлогу і змиритися з тим, що сніг, який зіскребатиметься з вікна, потрапить у житло. Тому в цій ситуації на максимально можливій площі підлоги під мансардним вікном необхідно розстелити малярну плівку і потім поступово відкривати вікно. Коли проміжок стане досить великим, щоб у нього можна було просунути руку, можемо через нього зачерпнути сніг і скинути на дах. Найзручніше це робити звичайним совком. Не забудьте змахнути сніг із коміра вікна – чим раніше ви це зробите, тим менше його потрапить усередину.

Однак кожне таке прибирання снігу пов’язане з переохолодженням приміщення, що може бути особливо болючим, коли на вулиці стоять тріскучі морози. А це зазвичай означає, що більшість снігу буде не на тій стороні вікна, яку хотів би господар.