Дах з профнастилу: переваги та недоліки

Корисні поради

Профнастил – функціональний матеріал, який знайшов широке застосування в обробці фасадів, будівництві огорож, а також покритті дахів. Його використовують як на етапі будівництва, так і при ремонті чи реконструкції будівель та споруд.

Як надійний покрівельний матеріал він використовується для покриття дачних будиночків і котеджів. Без нього не обходиться ні будівництво дерев’яних будинків під ключ, ні зведення різних господарських будівель, побутівок, торгових точок та павільйонів, ангарів та складів.

Особливості та різновиди профнастилу

Більшість сучасного профнастилу виготовляється з оцинкованого листа, що дозволяє гарантувати його стійкість до корозії металу. Для зовнішнього захисту використовуються полімерні покриття, що запобігають зовнішньому впливу безпосередньо на основу. Хоча процес і стандартизований, профлист все ж таки має відмінності, про які обов’язково потрібно знати перед покупкою.

Основні відмінності профнастилу:

 • Фізичні розміри аркуша. Виробники пропонують листи стандартної ширини 120 мм, при цьому їх довжина може бути стандартизованою (1.2, 1.5, 1.8 метра), так і погонажною, до 8 метрів у довжину. Все залежить від особливостей ваших завдань, варто обов’язково врахувати цей фактор під час вибору.
 • Товщина металу. Параметр безпосередньо впливає на довговічність та міцність покриття, на ринку доступні листи завтовшки від 0,35мм до 5мм, але не весь прокат підходить для покрівлі. Оптимальним рішенням для будь-яких умов експлуатації вже довгий час залишається лист товщиною 0,9 – 1,2 мм.
 • Товщина захисного покриття. Незважаючи на мінімальний вплив на товщину всього аркуша, при покупці профлиста для покрівлі необхідно обов’язково звернути увагу на захисний шар.
 • Колір фарби. Більшість продукції виробляється з використанням RAL-покриттів, тому вибір кольорів справді шикарний. Все це дозволяє створити чудовий зовнішній вигляд для будинку, дачі, альтанки просто за рахунок добре підібраного кольору профлиста.
 • Тип та розміри профілю. Остання у списку, але не остання за важливістю відмінність, адже тип та кількість профілю також різноманітна. У випадку з покрівлею він також відіграє досить важливу роль, крім додання жорсткості, хвилі дозволяють ефективно відводити опади.

Переваги використання профнастилу

Чому варто обирати профнастилПрофнастил має величезну популярність через низьку вартість, яка повністю передає собою всі наявні якості. Не кожен матеріал для даху може похвалитися таким набором позитивних характеристик. До того ж зовнішній вигляд профнастилу дуже привабливий і на початкових етапах не вимагає обробки, фарбування та інших моментів. Серед основних переваг виділяють такі:

 • Вологонепроникність. При правильному укладанні листів профнастилу він не пропустить всередину вологу. Але за рахунок створення правильного покрівельного пирога, конденсат, який утворюватиметься зсередини, дуже легко виходитиме назовні.
 • Вогнетривкість. Так як матеріал виконується з металу, він ніколи не дозволить вогню себе знищити. Він відмінно протистоїть високим температурам у разі пожежі.
 • Довговічність. При правильній експлуатації лист профнастилу здатний прослужити протягом 40-50 років. Це досягається за рахунок наявності покриття з полімеру, а також процесу цинкування при виробництві.
 • Екологічність. У його складі при виробництві практично немає ніяких шкідливих речовин, які б виділятися в довкілля в процесі експлуатації.
 • Стійкість до променів сонця, вітру та снігу. Кожен лист профнастилу має полімерне покриття, яке створює захисну функцію від різних зовнішніх факторів та погодних умов.
 • Простий монтаж та встановлення. Всі види робіт легко зробити своїми руками. Не потрібно залучати до роботи фахівців будівельної компанії, після чого проводити оплату їм. Усі роботи від початку та до кінця ви зможете зробити без сторонньої допомоги. Достатньо тільки купити профнастил, зробити основу на даху, підняти та здійснити монтажні роботи.
 • Широкий асортимент кольорів. Верхній шар профнастилу покривається спеціальним полімерним складом, який може мати різні кольорові рішення. Це допомагає підібрати відповідний варіант для даху. До того ж, при великому бажанні його можна пофарбувати, купивши для цього спеціальну фарбу. У результаті ви зможете зробити саме те, про що мріяли і на що вистачить фантазії.

Також варто відзначити, що листи профнастилу можуть поєднуватися з іншими можливими будівельними матеріалами. Дах з такого покрівельного матеріалу відмінно виглядатиме не тільки на дерев’яному, але і на цегляному або блочному будинку.

Недоліки застосування профнастилу

Ви змогли побачити, що позитивних моментів використання профнастилу на дах будівлі існує величезна кількість і це лише основні з них. Але якщо звернути увагу, то можна виділити і деякі мінуси в його застосуванні. 

 • Найголовніший недолік – рівень шуму, що виникає при атмосферних опадах. Цей ефект отримав назву “ефект барабана”. І цей рівень дуже високий. Щоб цього уникнути, а це особливо важливо при виборі матеріалу для настилу даху житлового будинку, треба застосувати звукоізоляційні матеріали, які укладатимуться під профнастил.Дах з профнастилу
 • Якщо пошкодити лист профнастилу при здійсненні монтажних робіт, то він не зможе повністю протистояти корозії і швидко вийде з ладу. Щоб позбавитися такої недуги, ті ділянки, які втратили захисне покриття, повинні бути пофарбовані або оброблені спеціальними захисними складами.
 • Якщо монтаж виконати не якісно і не професійно, тоді буде порушено рівень герметичності всієї конструкції. Отже, стики кожного наступного листа мають бути відповідними, широкими. Не буде зайвим промазати шви герметиком, що підвищить рівень стійкості від вологи, й створить захисне поле при пошкодженні ділянки профнастилу.
 • Перегрів листа за високих зовнішніх температур. Оскільки профнастил виконується з металу, він добре нагрівається під впливом сонячних променів. Щоб рівень нагріву був мінімальним, слід розумно підійти до підбору покрівельного пирога. Не зайвим правильно влаштувати теплоізоляцію на даху.

Дуже важливо одразу ж перевірити матеріал при покупці у магазині. На них не повинно бути жодних натяків на ушкодження. Крім цього, бути уважним при транспортуванні листів на місце проведення робіт, а також при доставці їх на дах будинку, де здійснюватиметься монтаж. 

Нехай профнастил не має такої популярності у будівництві як на Заході, але з кожним днем ​​його популярність зростає. Дедалі більше будов покриваються дахом саме з профнастилу. Це все виходить із великої кількості позитивних моментів використання такого матеріалу. Вибір повинен падати на профнастил у тому випадку, якщо потрібна висока якість і надійність при досить низькій вартості самого покрівельного матеріалу. І найголовніше, що всі недоліки, які могли б виникнути в процесі експлуатації профнастилу дуже швидко і без проблем видаляються за допомогою підручних засобів.