Як вибрати пароізоляційну плівку?

Ізоляція

Щоб забезпечити дому тривалий термін служби, необхідно передбачити пароізоляцію його покрівлі, стін і перекриттів. Паробар’єр перешкоджає проникненню пари і конденсату в утеплювальний шар, запобігаючи його намокання і руйнування, а також псування несучих конструкцій будівлі.

Перед тим, як вибрати пароізоляційні плівки, рекомендується оцінити безліч її характеристик. Від того, наскільки вірно обрана пароізоляційна плівка виходячи з функціонального призначення, буде залежати її ефективність і ступінь протидії широкому спектру негативних факторів.

Специфіка облаштування стін, покрівель і перекриттів будинків вимагає використання певних видів пароізоляційних матеріалів, з якими ми ознайомимося нижче.

Пароізоляція стін і перекриттів

  • Для каркасних будинків, стін і дахів мансард потрібні армовані гідро- і пароізоляційні плівки, що укладаються з боку внутрішніх приміщень.
  • Для вентильованих фасадів, міжповерхових перекриттів – дифузні гідро-, паро- та вітробар’єром.
  • Горищні та цокольні перекриття, будівлі з металоконструкцій ізолюються полімерними багатошаровими або дифузними плівками.
  • Підлоги по грунту – антиконденсатної волого і пароізоляцією.
  • Підлоги і стіни приміщень з підвищеною вологістю і температурними перепадами – теплоотражающими пароізоляційними мембранами з алюмінієвим напиленням.

Пароізоляція даху

Основний критерій вибору пароізоляційної плівки для облаштування даху – тип покрівельного матеріалу.

Утеплені і неутеплені дахи будинків з металочерепиці, профнастилу і з фальцевой покрівлею найкраще захистить паронепроникним антиконденсатна гідроізоляція.

Конденсат, що накопичується на внутрішній поверхні металевих покрівельних матеріалів, надійно екранується плівкою, яка також знижує вплив тепла, що виходить від внутрішніх приміщень, на покрівлю і перешкоджає виникненню полою.

Важливі параметри для вибору пароізоляційних плівок

Паропроникність

Рівень проникності плівки для водяної пари характеризує здатність паробарьера екранувати насичений вологою повітря і вимірюється в г / м 2 за добу. Чим менше паропроникність ізоляційної мембрани, тим краще – це означає, що плівка активно затримує пар і надійно захистить утеплювач, обробку, конструктивні елементи будівлі від намокання. При цьому плівка повинна в якійсь мірі пропускати повітря, щоб в приміщеннях не створювався «парниковий ефект». Найкращими показниками паронепроникності мають антиконденсатні поліпропіленові плівки з нетканим адсорбуючим шаром і дифузні «дихаючі» пароізоляційні мембрани.

Довговічність

Довговічність – один з комплексних параметрів, який варто проаналізувати перед тим, як вибрати пароізоляційні плівки. Він залежить від міцності мембрани на розтягнення і розрив, її здатності протистояти критично низьких і високих температур, агресивних середовищ, впливу ультрафіолету. Наприклад, бюджетні поліетиленові мембрани можуть прорватися вже на етапі монтажу, а при експлуатації в неопалювальних приміщеннях будуть поступово руйнуватися від холоду. Найкращий термін служби демонструють пароізоляційні мембрани з нетканих штучних волокон із захисним шаром – вони досить стійкі до механічних пошкоджень, витримують значні перепади температур і УФ-випромінювання.

Складність монтажу

Вибираючи пароізоляційні плівки, обов’язково уточніть, як її потрібно встановлювати: з яким нахлестом і за допомогою яких монтажних стрічок, впритул до утеплювача або з вентзазором. Подібні нюанси монтажу паробарєра впливають на витрату плівки, а також на кількість супутніх матеріалів та вартість облаштування пирога покрівлі, стін або перекриттів. Деякі недорогі види мембран демонструють невисоку адгезію до монтажного скотчу, що згодом призводить до порушення герметичності пароізоляції. 

Вартість

Пароізоляційні плівки – матеріал рулонний, що випускається у вигляді полотен фіксованої ширини і довжини. Порівнюючи вартість рулону паробарєра у різних виробників, багато хто не звертають увагу, що дешева плівка – це матеріал меншої ширини або погонажу. Перш, ніж вибрати пароізоляційні плівки, помножте її ширину на довжину і вирхуйте вартість кв. метра матеріалу – тільки так Ви зрозумієте, який паробар’єр насправді дешевше, а який дорожче.